يكشنبه، 6 آذر 1401 - 15:22

ایران می گوید اقدامات آمریکا علیه سوریه تروریست ها را تقویت می کند

شماره: 3237
Aa Aa

نمی توانیم راهی را که آمریکا در قبال در سوریه در پیش گرفته و یکی از پایگاه‌های سوریه را هدف حمله موشکی قرار داده است بپذیریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران؛
ایران می گوید اقدامات آمریکا علیه سوریه تروریست ها را تقویت می کند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اقدامات یکجانبه آمریکا علیه سوریه را موجب تقویت و کمک به تروریست ها دانست.
"بهرام قاسمی" در گفت وگو با شبکه العالم تأکید کرده است: "ما به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان سلاح شیمیایی در تاریخ معاصر در قبال هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی فارغ از طرف استفاده کننده، بسیار حساس هستیم."
به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود: ضمن محکومیت اتفاقاتی که در سوریه رخ داد، گفت:"نمی توانیم راهی را که آمریکا در قبال در سوریه در پیش گرفته و یکی از پایگاه‌های سوریه را هدف حمله موشکی قرار داده است، بپذیریم".
قاسمی تصریح کرد که:"ما این اقدام آمریکا را شدیدا محکوم می کنیم و آن را اقدامی غیرقابل قبول می دانیم. زیرا اتفاقات سوریه نمی تواند بهانه ای باشد که دولت آمریکا به صورت یکجانبه بدون هیچ گونه مجوزی دست به اقدامی یکطرفه بزند و به تقویت تروریست هایی که در معرض شکست بودند، کمک کند".
وی در پایان گفت:"این گونه اقدامات تنها می تواند به خطرات بیشتر برای منطقه دامن بزند، امنیت و ثبات منطقه را تهدید کند و موجب تقویت تروریست هایی شود که این امر در نهایت به نفع هیچ کس نخواهد بود".

منبع/ العالم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان