شهرام ناظری: موسیقی این روزها سطحی، عوامانه و بی‌کلاس است | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 0:42

شهرام ناظری: موسیقی این روزها سطحی، عوامانه و بی‌کلاس است

شماره: 3296
Aa Aa

بیش از ۳۰ سال است که به تلویزیون نرفته‌ام و از نعمت سخن گفتن در این رسانه بهره‌مند نیستم| موسیقی‌ پخش شده از تلویزیون سطح پایین است.

در اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت؛
شهرام ناظری: موسیقی این روزها سطحی، عوامانه و بی‌کلاس است

شهرام ناظری در اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، از وضعیت این روزهای موسیقی به‌دلیل سطحی و بی‌کلاس بودن انتقاد کرد.
به گزارش اسپادانا خبر، در نخستین آیین اختتامیه از سه اختتامیه‌ی این دوره‌ی جشنواره، از هوشنگ مرادی کرمانی - نویسنده - تجلیل شد و شهرام ناظری - خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی - قطعاتی اجرا کرد.
پخش فیلم بزرگداشت افشین یداللهی و بزرگداشت هوشنگ مرادی کرمانی و اجرای قطعاتی توسط شهرام ناظری، بخش‌هایی از این مراسم بود که بیش از سه ساعت به طول انجامید.
در این مراسم؛ شهرام ناظری در سخنانی گفت: خوشحالم که این سعادت نصیبم شد تا در جمع دانشجویان باشم. در سال‌های پس از پیروزی انقلاب هر جا، مراسمی به دعوت دانشجویان بوده، در آن حضور داشته‌ام. موسیقی سنتی بخش کوچکی از موسیقی ملی ایران است.
او ادامه داد: من بیش از ۳۰ سال است که به تلویزیون نرفته‌ام و از نعمت سخن گفتن در این رسانه بهره‌مند نیستم. بنابراین معمولا در چنین برنامه‌هایی درباره رشته اصلی‌ام موسیقی صحبت می‌کنم. وظیفه خودم می‌دانم که هربار در جمع دانشجویان قرار می‌گیرم، نکته‌ای هر چند کوچک درباره موسیقی رابه اطلاع آن‌ها برسانم.
ناظری از وضعیت این روزهای موسیقی انتقاد کرد و گفت: بسیاری از موسیقی‌هایی که این روزها می‌شنویم سطحی، عوامانه و بی‌کلاس هستند و موسیقی جدی، کمتر شنیده می‌شود. حتی موسیقی‌ای که از تلویزیون پخش می‌شود معمولا سطح پایین است.
این خواننده افزود: امیدوارم به هنر، فرهنگ و میراثی که از نسل‌های قبل به ما رسیده، توجه کنیم و با نگاه دقیق‌تر به آن‌ها، نقش موثرتری در سازندگی کشور داشته باشیم.
پس از پایان اجرای این خواننده و گروه مولانا، شهرام ناظری به اصرار دانشجویان برای ادامه یافتن برنامه، قطعه «اندک اندک جمع مستان می‌رسند» را اجرا کرد.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان