سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 17:23

پاسخ معاون مطبوعاتی ارشاد به اظهارات میرسلیم در مناظره انتخاباتی

شماره: 3399
Aa Aa

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال ۸۸ تصویب شد اما تا استقرار دولت یازدهم هیچ اقدامی برای اجرای آن نشده بوده است.

در مورد قانون دسترسی آزاد اطلاعات؛
پاسخ معاون مطبوعاتی ارشاد به اظهارات میرسلیم در مناظره انتخاباتی

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در مورد قانون دسترسی آزاد اطلاعات و عملکرد دولت در این خصوص در واکنش به اظهارات مصطفی میرسلیم در مناظره انتخاباتی دوم توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش اسپادانا خبر در پاسخ حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، به میر سلیم آمده است:

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال ۸۸ تصویب شد اما تا استقرار دولت یازدهم هیچ اقدامی برای اجرای آن نشد.

در این دولت ۳ آیین‌نامه اجرایی آن به تصویب رسید و ابلاغ شد؛ با فرمان رئیس جمهور، کمیسیون ماده ۱۸ این قانون تشکیل شد و مقررات‌گذاری‌های لازم توسط این کمیسیون صورت گرفت.

در ۹۰ درصد دستگاه‌های دولتی، مدیر مربوط منصوب شده البته برای جلوگیری از ساختارجدید، این مدیران با حفظ سمت، منصوب شده اند. با وجود پیگیری های متعدد متأسفانه سایر دستگاه‌ها غیر از دولت، هنوز همکاری لازم را شروع نکرده‌اند.

سایت‌های دستگاه‌های دولتی بر این اساس، تغییر کردند و اطلاعات را منتشر می کنند.انتشار جداول اطلاعاتی و فرایندهای الکترونیک از این جنس است.علاوه بر سایت‌های دستگاه، سایت عمومی درخواست اطلاعات نیز توسط وزارت ارتباطات طراحی شده است.

کمیسیون ماده ۱۸ به اعتراضات متقاضیانی که دستگاه‌ها، در ارائه اطلاعات درخواستی آنها تعلل می کنند ، رسیدگی و احقاق حق می‌کند.

منبع/ العالم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان