شنبه، 4 تير 1401 - 15:07

وزیر ورزش: شرایط حضور خانواده ها در ورزشگاه ها مهیا شده است

شماره: 3457
Aa Aa

سلطانی فر گفته به مرور تلاش می کنیم با زمینه سازی، توجیه کردن و هماهنگی بین همه عناصر دست اندکار بتوانیم شاهد حضور خانواده ها در ورزشگاه ها باشیم.

مردم در درجه بالایی از فهم و درایت قرار دارند؛
وزیر ورزش: شرایط حضور خانواده ها در ورزشگاه ها مهیا شده است

به گزارش اسپادانا خبر، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان از تلاش دولت تدبیر و امید برای مهیا شدن حضور خانواده ها در ورزشگاه ها خبر داد.

سلطانی فر اعلام کرد: برنامه ریزی برای مهیا شدن شرایط حضور خانواده ها در ورزشگاه ها و اماکن ورزشی آغاز شده است.

مسعود سلطانی فر به تشریح وضع ورزش کشور پرداخت و حال ورزش را خوب توصیف کرد و در عین حال نوید داد که به مرور هماهنگی های لازم برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها فراهم شود.

سلطانی فر در مورد مطالبه بانوان و خانواده ها برای حضور در ورزشگاه ها نیز نوید داد که این اتفاق خوب در آینده با هماهنگی های لازم رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد: تلاش می کنیم همفکری، هماهنگی و زمینه های لازم برای حضور خانواده ها در استادیوم ها فراهم شود. مطمئنم که مردم و هوادارانی که در اماکن ورزشی حاضر می شوند از لحاظ فرهنگی در درجه بالایی از فهم و درایت قرار دارند و ملاحظات لازم را برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها رعایت می کنند و از این لحاظ مشکلی وجود نخواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان افزود: به مرور تلاش می کنیم با زمینه سازی، توجیه کردن و هماهنگی بین همه عناصر دست اندکار بتوانیم شاهد حضور خانواده ها در ورزشگاه ها باشیم.

وزیر ورزش و جوانان، افتخارات ورزشی در چهار سال گذشته را ناشی از تلاش گسترده مسئولان ورزش، مربیان، مدیران باشگاه ها، فدراسیون ها و رسانه های ورزشی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه حال ورزش کشور خوب است به نحوی که فکر می کنم در طی ده تا پانزده سال گذشته هیچگاه نتایجی را در طی یکی دو سال گذشته بدست آورده ایم؛ نداشته ایم.

وی ادامه داد: در تمام رده های سنی فوتبال، تیم های ملی ایران به جام جهانی راه یافته اند؛ تیم ملی فوتبال ایران در آستانه صعود مقتدرانه به جام جهانی 2018 روسیه است. در هفت بازی تیم ملی 177 امتیاز بدست آورده و هیچ گلی هم نپذیرفته است. به همین دلیل اختلاف امتیاز خوبی بوجود آمده و با یک پیروزی از سه دیدار پیش رو صعود ایران به جام جهانی قطعی می شود و ما از همین حال باید به فکر صعود و برنامه ریزی از گروه خود در جام جهانی 20188 روسیه باشیم.

وزیر ورزش و جوانان صعود مقتدرانه به جام جهانی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در گذشته معمولا یکی در میان به جام جهانی فوتبال صعود می کردیم، به طوریکه بعد از انقلاب اسلامی بعد از حضور در جام جهانی 1998 به جام جهانی 2006 صعود کردیم و پس از غیبت در جام جهانی 2010 به برزیل در سال 2014 رفتیم و اکنون در آستانه صعود به جام جهانی 2018 هستیم تا برای اولین بار برای دو دوره متوالی این اتفاق خوب را رقم بزنیم.

سلطانی فر گفت: با این صعود به جام جهانی 2018 ، انتظار مردم حضور خوب در جام جهانی و صعود از مرحله گروهی است که البته این مهم بستگی به قرعه کشی دارد اما امیدوارم سطح کیفی را بالا ببریم که بتوانیم از مرحله گروهی هم صعود کنیم.

وی صعود سه نماینده از چهار نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا را نیز موفقیت خوبی نام برد و دستاوردهای فوتبالی را در این سالها خوب توصیف کرد و گفت : امیدوارم بعد از سالها جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در دستان جوانان فوتبال ایران ببینیم.

وزیر ورزش در ادامه بحث فوتبال خاطرنشان کرد: تا الان همه حمایت ها را از تیم ملی فوتبال انجام داده ایم و در آینده هم این حمایت ها صورت می گیرد. آنچه مسلم است ده ها میلیون نفر از جمعیت ما روی نتایج فوتبال حساس هستند و با یک پیروزی ذهن همه خوشحال و با نشاط می شود و خدای نکرده یک باخت نیز باعث آزردگی خاطر آنها می شود که البته خوشبختانه تیم ملی فوتبال پشت سر هم در این مدت نتایج خیلی خوبی گرفته و امیدوارم نتایج به گونه ای پیش رود که در 22 خردادماه صعودمان به جام جهانی قطعی شود و منتظر بقیه بازیها نمانیم.

وزیر ورزش و جوانان شرایط والیبال را نیز خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در والیبال هم تقریبا در همه رده های سنی به مسابقات جهانی صعود کردیم. هفته گذشته هم تیم ملی امیدهای ایران با قهرمانی آسیا در اردبیل جواز حضور در رقابت های جهانی را بدست آورد. در مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تیم جوانان ایران عربستان را سه بر صفر مغلوب کرد.

سلطانی فر پتانسیل کشتی در ایران را هم بالا دانست و به ارزیابی اجمالی از موفقیت های اخیر این رشته پرافتخار پرداخت و توضیح داد: در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه قهرمان شدیم و در جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان هم اگر در رقابت با روسیه ناداوری صورت نمی گرفت به جای شکست، به پیروزی 5 بر 3 می رسیدیم و به قهرمانی این مسابقات دست پیدا می کردیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در کشتی آزاد و فرنگی هم همیشه دو تا سه تیم ملی خوب داریم و شرایط پیشرفت خوب است.

وی به برگزاری رویدادهای بین المللی در کشورمان بعد از اجرای برجام نیز اشاره کرد و با بیان اینکه 666 میزبانی مسابقات بین المللی بعد از این پیروزی بزرگ سیاسی داشتیم اظهار داشت: مسابقات بانوان شطرنج جهان را در تهران برگزار کردیم و میزبانی مسابقات دو بین المللی پارس در تهران بودیم و رویدادهای مختلف دیگر که خوشبختانه وضعیت ما در رشته های مختلف خوب است و دستاوردهای خوبی داشته ایم.

وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم، افتخارت ورزش ایران در ابعاد مختلف را ماحصل تلاش و همکاری همه دست اندرکاران و ثبات و آرامشی که ایجاد شده دانست و اظهار داشت: تلاش کردیم حاشیه ها را کم کنیم و به کار حرفه ای خودمان در ورزش بپردازیم.

سلطانی فر به برنامه ریزی خوب برای رسیدن به موفقیت های مختلف ورزشی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی خوبی که انجام دادیم، شرایطی فراهم شود تا در مناسبت های مختلف نتایج خوبی کسب کنیم که اوج آن بازی های اسیایی 2018 جاکارتا اندونزی خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در تلاشیم به امید خدا بتوانیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در المپیک 2020 توکیو علاوه بر چهار رشته ای که در ادوار گذشته مدال گرفته ایم در رشته های جدید هم موفق به کسب مدال شویم. در کاراته و سنگ نوردی با توجه به استعدادهای خوبی که از آن بهره می بریم می توانیم مدال آور باشیم یا در تیراندازی دیگر زمان آن فرا رسیده است که از 45 مدال توزیعی سهمی هم از آن داشته باشیم. بطورکلی تلاش ما این است که در رشته های پایه و پرمدال هم بتوانیم برنامه ریزی کنیم که به مرور در مسابقات مختلف سهم خودمان را ازمدال ها و سکوهای افتخار بگیریم.

منبع/ پایگاه خبری وزارت ورزش

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان