پنجشنبه، 9 تير 1401 - 15:26

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد: روحانی پیشتاز است

شماره: 3501
Aa Aa

روحانی با ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار ۸۴۸ پیشتاز است. رییسی با۱۰ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۸۵۵ رای و میرسلیم و هاشمی طبا در رده‌های بعدی قرار دارند.

رییس ستاد انتخابات کشور خبر داد؛
نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد: روحانی پیشتاز است

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: ۲۵ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۷۲۹ آرای ماخوذه، ۲۵ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱۰ آرای صحیح داشتیم که از میزان روحانی با ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار ۸۴۸ پیشتاز است .

به گزارش اسپادانا خبر، علی اصغر احمدی در ستاد انتخابات کشور گفت: مردم با آرای بالا تمام برنامه‌های تبلیغاتی سه انتخابات را پشت سر گذاشتند و با حضور بی‌نظیر خود در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ حماسه دیگری را خلق کردند و بالغ بر ۴۰ میلیون نفر در پای صندوق حاضر شدند که آمار نهایی را امروز بعد از تایید هیات اجرایی مرکزی تقدیم می‌کنیم .

او افزود: از نصایح و هدایت رهبری که چراغ راه ملت بودند تشکر می‌کنم و از مراجع عظام و نامزدها و ستاد ها و طرفداران و صدا و سیما و اصحاب جراید تشکر می‌کنم

احمدی گفت: ۲۵ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۷۲۹ آرای ماخوذه، ۲۵ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱۰ آرای صحیح داشتیم که از میزان روحانی با ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار ۸۴۸ پیشتاز است .

او ادامه داد: ابراهیم رییسی ۱۰ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۸۵۵ رای و سید مصطفی میرسلیم با یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۳۳۱ رای و مصطفی هاشمی طبا با ۲۹۷ هزار و ۲۷۶ رای در رده‌های بعدی قرار دارند.

احمدی با بیان اینکه دلیل تاخیر نتایج این ازدحام برگزاری دو انتخابات بزرگ بود، تصریح کرد: حتی بعضی عزیزان ما ساعت‌ها پشت شعب بودند اما متن قانون می‌گوید انتخابات روز جمعه برگزار می‌شود ساعت ۲۴:۰۱ می‌شود روز شنبه. از آنجایی که نمی‌خواستیم تخلفی صورت بگیرد و مر قانون رعایت شود نتوانستیم رای آنها را دریافت کنیم.

او افزود: امیدواریم تا بعد از ظهر نتایج نهایی را اعلام کنیم.

معاون سیاسی وزارت کشور درخصوص دیر اعلام شدن نتایج انتخابات خاطرنشان کرد: به خاطر تطیبق صورت جلسات نمایندگان فرماندار که باید هم تحویل ما و هم به نمایندگان شورای نگهبان می‌دادند تا این لحظه اعلان نتایج طول کشید. امیدواریم تا ساعت ۲ بعدازظهر نتایج نهایی را اعلام کنیم.

احمدی در پاسخ به این سوال که آیا این آمار شامل تهران نیز می‌شود، ابراز داشت: این آمار متعلق به کل کشور است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان