جمعه، 11 آذر 1401 - 6:39

پاسخ اژه ای به رفع حصر: کسی نمی‌تواند با اقدامات پوپولیستی کاری کند

شماره: 3582
Aa Aa

نوبخت بهتر است به آقایان پیشنهاد کند که این موضوع در شورا مطرح شود. رسیدگی به این مسائل مکانیزم خود را دارد. 

بهمن ۸۹ دستور حصر صادر شده است؛
پاسخ اژه ای به رفع حصر: کسی نمی‌تواند با اقدامات پوپولیستی کاری کند

معاون اول قوه‌قضاییه با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی بهمن ۸۹ دستور حصر را صادر کرد، گفت: زمانی که دیگران درباره حصر صحبت می‌کنند، قوه‌قضاییه پاسخ می‌دهد

به گزارش اسپادانا خبر، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی در رابطه با هشدار رئیس قوه قضائیه در رابطه با حصر و جواب نوبخت در این رابطه و اینکه مرجع نهایی راجع به مسئله حصر چه ارگانی است گفت: اینکه آقای نوبخت گفتند بهتر است مسئله در شورای عالی امنیت ملی مطرح شود درست است و این زمانی است که اشخاص مسئول خارج از شورا راجع به این مسئله حرف نزنند و آن را مطرح نکنند. وقتی دیگران راجع به این مسئله صحبت می‌کنند قوه قضائیه پاسخ می‌دهد.

او افزود: شورا مدت‌ها بعد از اتفاقات سال ۸۸ و در بهمن‌ماه سال بعد دستور حصر را صادر کرد. شورای عالی امنیت ملی و سایر دستگاه‌ها بعد از اینکه تمام تلاش خود را کردند و آن افراد برخلاف قانون دیکتاتورمآبانه عمل کردند و مردم را به خیابان آوردند و آن جرائم سنگین را انجام دادند دستور حصر را صادر کرد. قطعا اگر شورای عالی امنیت ملی به این مسئله ورود پیدا نمی‌کرد قوه قضائیه راجع به آن تصمیم می‌گرفت. تا زمانی که مصوبه شورا وجود دارد لازم‌الاطباء است و کسی نمی‌تواند با فشار، جوسازی و اقدامات پوپولیستی کاری کند. آقای نوبخت بهتر است به آقایان پیشنهاد کند که این موضوع در شورا مطرح شود و رسیدگی به این مسائل مکانیزم خود را دارد. علی‌فرض به اینکه شورا تصمیمی گرفت آن زمان نوبت قوه قضائیه است که به وظیفه ذاتی خود عمل کند.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان