يكشنبه، 5 تير 1401 - 17:54

چرا به نقش ارتش در کنترل حمله تروریستی تهران اشاره نمی شود؟

شماره: 3647
Aa Aa

آن کسانی که بی صدا آمدن و همه چی رو امن و امان کردن و رفتن و هیچ جا جلوی دوربین پیدایشان نشد، ارتشی بودن. تن به ترکش دادیم ولی خاک به دشمن ندادیم.

«نوهد» مخفف عبارت «نيروی ويژه هوابرد» ارتش است؛
چرا به نقش ارتش در کنترل حمله تروریستی تهران اشاره نمی شود؟

با گذشت دو روز از حوادث تروریستی داعش در تهران، اشاره‎ای به نقش نیروهای ارتش در کنترل و اتمام این حادثه نشده است.

به گزارش اسپادانا خبر، در کنار نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی موسوم به نوپو و یگان ویژه سپاه که با حضور در مجلس در اتمام پنج ساعت عملیات تروریستی در خانه ملت نقش داشتند، نیروهای یگان رهایی گروگان تیپ ۶۵ نوهد ارتش نیز حضور داشت.

در مطلبی در کنال تلگرامی ارتش جمهوری اسلامی ایران آمده است: «آن کسانی که بی صدا آمدن و همه چی رو امن و امان کردن و رفتن و هیچ جا جلوی دوربین پیدایشان نشد؛ ارتشی بودن از یگان رهایی گروگان تیپ ۶۵ نوهد. ماهمان‎هاییم که تن به ترکش دادیم ولی خاک به دشمن ندادیم.»

گفتنی است «نوهد» مخفف عبارت «نيروي ويژه هوابرد» ارتش است. نوهد پیش از این نیز در حماسه‌ای در سوریه چهار شهید (ذوالفقارنسب، قوطاسلو، زرهرن و یداللهی) را در مبارزه با بیش از 2000 نیروی تکفیری تقدیم کرده بود. نبردی سنگین که شاهکاری بود از مبارزه نیروی یک به بیش از ده، با دشمنی به مراتب مجهزتر و با آتش تهیه چند ساعته که در یک خط پنج کیلومتری نزدیک به پانزده ساعت جنگیدند. در تاریخ جنگ سوریه اولین بار بود که این حجم حمله به یک منطقه کوچک انجام می‎شد و حتی یک وجب عقب نشینی صورت نگرفت و تلفات سنگینی به نیروهای دشمن وارد می شد. تکاوران نوهد ارتش ثابت کردند در یک جنگ رو در رو یک نیروی ویژه ارتش از بیش 100 نیروی عادی اثر گذارتر است. نتیجه این مجاهدت‎های مدافعان حرم آزادسازی کامل شهر حلب در سال گذشته بود.

در وصف گمنامی نیروهای نوهد و اقدامات ارزشمند آنان در روزهای اخیر، می‎توان به پست دیگری در کانال تلگرامی ارتش اشاره کرد که خاطره‎ای از امیر سرلشکر شهید حسن‌آبشناسان فرمانده لشکر ۲۳ نیروهای ویژه هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران(نوهد) نقل شده است. او در طول جنگ، همواره بر ورود نیروهای ارتش زودتر از نیروهای بسیج در هر عملیاتی تاکید داشته و وقتی دلیلش را از او جویا می‎شوند؛ گفته بود: «تا زماني که نيروي ارتشي و سرباز وظيفه توان دارند، نبايد از دماغ نيروي داوطلب قطره اي خون بيايد! در درجه اول وظيفه ما نظاميان است که وارد عمل شويم. ما پول خونمان را از اين ملت و مردم مي گيريم. زندگي بر ما حرام است اگر در مقابل، وظيفه مان را انجام ندهيم.»

منبع/ خبرآنلاین

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان