جمعه، 8 مهر 1401 - 18:38

سند ۲۰۳۰ برنامه تعلیم و تربیت ایران را تحت تاثیر قرار نمی دهد

شماره: 3680
Aa Aa

این سند توصیه‌‌‎نامه‌ای است که یونسکو داده و در کشورها ارزیابی می‌شود که تا چه حد اجرایی شود و ایران این را با حق تحفظ پذیرفته است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد؛
سند ۲۰۳۰ برنامه تعلیم و تربیت ایران را تحت تاثیر قرار نمی دهد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: سند ۲۰۳۰ چیزی نیست که کشور را تهدید کرده و بخواهد برنامه تعلیم و تربیت ما را تحت تاثیر قرار دهد و ما بخواهیم از آن برنامه بگیریم.

به گزارش اسپادانا خبر، علی مطهری در پایان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره وضعیت سند ۲۰۳۰ اعلام کرد: سند ۲۰۳۰ یک توصیه‌نامه است که یونسکو به‌عنوان سازمانی مستقل آن‌ را ارائه داده و این سازمان حتی از فلسطین نیز دفاع کرده است.

او گفت: این سند، توصیه‌‌‎نامه‌ای است که یونسکو داده و در کشورها ارزیابی می‌شود که تا چه حد اجرایی شود و کشور ما این را با حق تحفظ، یعنی هر کجا که با ایدئولوژی و فرهنگ کشور ما همخوانی نداشته باشد، ما آن را اجرا نمی‌کنیم پذیرفته و این مساله در اسناد یونسکو نیز موجود است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سند یونسکو چیزی نیست که کشور را تهدید کرده و بخواهد برنامه تعلیم و تربیت ما را تحت تاثیر قرار دهد و ما بخواهیم از آن برنامه بگیریم.

او با بیان این‌که موضوع سند ۲۰۳۰ قدری سیاسی شد، اعلام کرد: چندان نیازی به این همه مجادله در مورد موضوع سند ۲۰۳۰ نبود و همان‌طور که گفته شد این مسئله چیزی نیست که تعلیم و تربیت ما را تحت‌تاثیر قرار دهد و ما بخواهیم برنامه‌های آموزشی خود را از آن برداریم.

مطهری همچنین درباره حمله تروریستی به مجلس اعلام کرد: قرار شد کمیته‌ای متشکل از دو نفر از اعضای هیات رییسه مجلس، سپاه پاسداران، حراست مجلس و احتمالاً نیروی انتظامی طرح تقویت امنیتی مجلس را تهیه و اجرا کند.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان