جمعه، 8 مهر 1401 - 19:56

سنای آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران و روسیه تصویب کرد

شماره: 3694
Aa Aa

تحریم های این طرح صرفا موارد موشکی و نظامی را در بر می گیرد و اقتصادی نیست. این طرح باید در مجلس نمایندگان هم تصویب شود.

به نقل از شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی؛
سنای آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران و روسیه تصویب کرد

مجلس سنای آمریکا طرح تحریم‌های جدید علیه ایران و روسیه و تدوین و منسجم کردن تحریم‌های کنونی علیه این دو کشور را تصویب کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، به نقل از شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی، سنای آمریکا طرح تحریم‌های جدید علیه ایران و روسیه و تدوین و منسجم کردن تحریم‌های کنونی ضد این دو کشور را با ۹۸ رأی موافق تصویب کرد.

مجلس سنای آمریکا لحظاتی پیش با اکثریت قاطع آرا، قانون «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» را تصویب کرد. این طرح برای تبدیل شدن به قانون باید در مجلس نمایندگان هم تصویب شود.

تحریم های این طرح صرفا موارد موشکی و نظامی را در بر می گیرد و اقتصادی نیست. پیش از رأی‌گیری درباره این طرح، سنای آمریکا متممی را که توسط سناتور بن کاردین برای معافیت ناسا از طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و روسیه ارائه شده بود، با ۹۴ رأی موافق و شش رأی مخالف، تصویب کرد.

همچنین مجلس سنای آمریکا متمم سناتور گراهام درباره طرح تحریم‌های ایران را تصویب کرد.

در جلسه سنا درباره قانون موسوم به «متمم گراهام، درباره طرح تحریم‌های ایران/S.722»، رای‌گیری شد و هر صد سناتور به این اصلاحیه رأی مثبت دادند.

منابع/ ایسنا و انتخاب

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان