لباس بانوان وزنه بردار ایران تایید شد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 30 فروردين 1403 - 9:30

لباس بانوان وزنه بردار ایران تایید شد

شماره: 3732
Aa Aa

با طراحی لباس مناسب و باحجاب و موافقت فدراسیون جهانی شاهد شروع فعالیت بانوان ایران در این رشته خواهیم بود.

دبیر کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه‌برداری؛
لباس بانوان وزنه بردار ایران تایید شد

دبیر کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه‌برداری از برگزاری جشنواره استعدادیابی دختران در سال جاری خبر داد.
به گزارش اسپادانا خبر، سید علی شاهرخی در این باره گفت: از سال 93 که در این کمیته فعالیت می‌کنم، برنامه‌های خوبی داشته‌ایم و کشور را به شش منطقه تقسیم کرده‌ایم و سه ماه یکبار به استان‌ها می‌رویم و با کمک هیأت‌های استانی و آموزش و پرورش استعدادیابی می‌کنیم.
سال گذشته نیز برای نخستین بار جشنواره استعدادیابی در رده سنی نونهالان را در شهرستان گرگان برگزار کردیم که استقبال خوب بود و 20 وزنه‌بردار انتخاب کردیم و قصد داریم آنان را برای المپیک 2024 آماده کنیم.
این وزنه‌بردارها زیرنظر فدراسیون هستند و هر چند ماه یک بار به اردو می‌آیند و با برنامه‌ریزی درازمدت تلاش می‌شود که در آینده موفق شوند.
امسال هم بعد از ماه مبارک رمضان این جشنواره به احتمال زیاد در استان مرکزی برگزار می‌شود و هر استان هشت سهمیه دارد.
وی با اشاره به تأیید لباس بانوان ایران توسط فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، گفت: با پیگیری‌های فدراسیون کشورمان و طراحی لباس مناسب و باحجاب و موافقت فدراسیون جهانی از امسال شاهد شروع فعالیت بانوان کشورمان در این رشته خواهیم بود.
در آینده کلاس‌های آموزشی مربیگری و داوری برگزار می‌شود و بعد از آن نیز جشنواره استعدادیابی دختران را در سال جاری برای نخستین بار برگزار خواهیم کرد.
خوشبختانه فدراسیون در بحث استعدادیابی و کار روی پایه‌های توجه ویژه‌ای دارد و در این راستا اقدامات خوبی در استان‌ها نیز انجام داده است.
پیش تر بانوان وزنه بردار از کشورهای مسلمان با رعایت حجاب اسلامی در مسابقات بین المللی شرکت کرده اند.

منبع/ روزنامه خبرورزشی

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان