دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:17

موصل بطور کامل آزاد شد

شماره: 3775
Aa Aa

تمام محلات موصل از داعش بازپس گرفته شده| در صفوف "داعش" انشعاب رخ داده و فقط پنج گروه از شبه نظامیان در نبردها شرکت دارند.

وزارت دفاع عراق اعلام کرد؛
موصل بطور کامل  آزاد شد

وزارت دفاع عراق اعلام کرد شهر موصل بطور کامل از لوث وجود تروریست های داعشی آزاد شده است. این مطلب را اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی گزارش داده است.

به گزارش اسپادانا خبر در اطلاعیه وزارت دفاع عراق گفته می شد حالا تمام محلات موصل از داعش بازپس گرفته شده و آنها راهی جز تسلیم ندارند.
فرماندهی متحده عملیات آزاد سازی موصل که از اکتبر سال گذشته ادامه دارد، پیشتر اعلام کرده بود داعشی ها را از مرکز این شهر به عقب رانده است که داعشی ها مسجد جامع را النوری در آنجا منفجر کرده بودند.
شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی به نقل از خبرنگار خود ادعا می کند در صفوف گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی "داعش" انشعاب رخ داده و فقط پنج گروه از شبه نظامیان در نبردها در اطراف مسجد جامع النوری شرکت دارند.
مسجد النوری در بخش غربی و قدیمی موصل قراردارد. در ژوئیه ۲۰۱۴ ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در این مسجد خطبه خواند و تشکیل خلافت اسلامی جهانی را به رهبری خودش اعلام کرد. به گفته نظامیان عراقی، افتادن این مجلس به دست نیروهای دولتی روحیه داعشی ها را به شدت تضعیف کرده است.

منبع/ اسپوتنیک

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان