يكشنبه، 6 آذر 1401 - 16:34

ترانه علیدوستی در فهرست 10 بازیگر برتر دنیا قرار گرفت

شماره: 3870
Aa Aa

مولفین که منتقدین جشنواره ترایبک هستند توضیح دادند که حتی نقش های خوب هم ممکن است فراموش شوند، برای همین ما تصمیم گرفتیم آنها را پررنگ کنیم.

با اعلام منتقدین جشنواره سینمایی ترایبک؛
ترانه علیدوستی در فهرست 10 بازیگر برتر دنیا قرار گرفت

به گزارش اسپادانا خبر، منتقدین جشنواره سینمایی ترایبک اعلام کردند که ترانه علیدوستی در نیمه اول سال 2017 با ایفا نقش در فیلم «فروشنده» با کارگردانی اصغر فرهادی که برنده جایزه جشنواره کن نیز شده است، در فهرست 10 بازیگر برتر دنیا قرار گرفت.

مولفین که منتقدین جشنواره ترایبک هستند توضیح دادند که حتی نقش های خوب هم ممکن است فراموش شوند، برای همین ما تصمیم گرفتیم آنها را پررنگ کنیم. هر یک از ده بازیگر منتخب در این فهرست بازی های تماشایی دارند. علاوه بر ترانه علیدوستی در این فهرست کریستن دانست، سالما هایک، هولی هانتر و کریستن استوآرت نیز وارد شده اند.

در فیلم فروشنده ، ترانه علی دوستی نقش رعنا را ایفا می کند که با همسرش به آپارتمان جدید نقل مکان می کنند و یک غریبه ناگهان به او حمله میک ند. شهاب حسینی که نقش همسر رعنا را دارد می خواهد مهاجم را پیدا کند، اما رعنا پیوسته استرس دارد. فیلم فروشنده اصغر فرهادی یکی از فیلم های موفق در سینمای ایران است. این فیلم دو جایزه در جشنواره کن و بهترین نقش مرد و همچنین بهترین سناریو دریافت کرده است. علاوه بر این، فیلم فروشنده دارنده جایزه اسکار بهترین اثر به زبان خارجی شده است.

منبع/ اسپوتنیک

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان