امام جمعه موقت اصفهان: تحریم‌ها را بد و شر تلقی نکنید | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 20 خرداد 1402 - 1:57

امام جمعه موقت اصفهان: تحریم‌ها را بد و شر تلقی نکنید

شماره: 3918
Aa Aa

آنچه که ما باید روی آن متأثر باشیم آن است که فکر کنیم نان و آب ما وابسته به آن است که دست بردگی به آمریکای جنایتکار بدهیم.

در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان؛
امام جمعه موقت اصفهان: تحریم‌ها را بد و شر تلقی نکنید

امام جمعه موقت اصفهان گفت: این تحریم‌ها را به بد و شر تلقی نکنید، ممکن است از بسیاری از چیزها ناراحت بشوید اما خیر شما در آن است. آنچه که ما باید روی آن متأثر باشیم آن است که فکر کنیم آب و نان ما وابسته به آن است که دست بردگی به آمریکای جنایتکار بدهیم.

به گزارش اسپادانا خبر، حجت الاسلام والمسلمین «مجتبی میردامادی» در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با اشاره به افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره)، اظهار کرد: یکی از افتخاراتی که این هفته برای انقلاب ورق خورد، افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره) بود. این اتفاق یکی از فواید تحریم‌های آمریکاست. امام در زمانی که آمریکا اولین تحریم‌ها را علیه ما عملی کرد فرمودند" تا زمانی که دست ما بر شانه آمریکاست، ما برای آمریکا چون گاوی هستیم که تا زمانی که می‌تواند از شیر ما بهره می‌برد بعد مارا از بین می‌برد". کاری که امروز در حق آل سعود انجام می دهد.

وی تصریح کرد: ترامپ نیز به صراحت عنوان کرد، آل‌سعود گاو شیردهی است، و وقتی شیر آن را گرفیتم ، ذبح‌شان می‌کنیم.

میردامادی با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران اظهار کرد: این تحریم‌ها را به بد و شر تلقی نکنید، ممکن است از بسیاری از چیزها ناراحت بشوید اما خیر شما در آن است. آنچه که ما باید روی آن متأثر باشیم آن است که فکر کنیم نان و آب ما وابسته به آن است که دست بردگی به آمریکای جنایتکار بدهیم.

وی ادامه داد: همه چیز را از خدا بخواهید و امیدتان به خدا باشد. استکبار جهانی جز مکر و حیله چیزی ندارد و نه تنها برای ایران بلکه به هر کشوری که نوکر نباشد دریغ نخواهد کرد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که هرجا مدیریت انقلابی داشتیم پیروز بوده‌ایم، گفت: متأسفانه امروز ما مدیریت کامل و دقیقی نداریم. در چنین روزهایی که روز تعیین وزرا و کابینه دولت است، باید حزب و باند و جناح را کنار بگذاریم که اگر درگیر این‌ها بشویم و حق مردم را ضایع می‌کنیم و قطعا در روز محشر رو سیاه خواهیم بود.

وی ادامه داد: جناحی نبودن فقط نباید شعار باشد، بلکه باید واقعاً افراد لایق و متدین در خط ولایت را انتخاب کنیم تا مدیریت آن‌ها بتواند برخی از مشکلات این کشور را برطرف کند.

میردامادی گفت: بدترین خطر برای ما آن است که مردم از دین جدا بشوند و گناه‌هایی مثل رباخواری، بی‌حجابی و ... در جامعه شایع شود.

وی با اشاره به جنایت قتل کودک هشت ماه در هفته گذشته اظهار کرد: آن سیاه روی بدبختی که در تهران این جنایت را نسبت به کودک 8 ماهه انجام داد، 130 بار تا به حال بازداشت شده بود و باز به جنایت خود ادامه داد. این بازداشت‌ها اگر با قهر و عذب الهی توأم می‌بود حتماً تأثیرگذارتر بود و امروز شاهد چنین اتفاقاتی در جامه نبودیم. گناهکاران را باید به جامعه معرفی کنیم.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی گفت: در چنین روزی اولین نماز جمعه بعد از انقلاب به دستور امام راحل و به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد. اهمیت نماز جمعه به قدری است که شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین برکاتی که از انقلاب نصیب ما شد برگزاری نماز جمعه بوده است.

وی ادامه داد: در قرآن نیز به اهمیت نماز جمعه به کرات و در سوره جمعه به صراحت آمده است. همه علما و مراجع تقلید نیز این امر را واجب انتخابی بر شمرده‌اند. نماز جمعه حج فقراست.

میردامادی در رابطه با برگزاری مراسم حج اظهار کرد: ما نباید با حج فاصله بگیریم. حج از فروع دین است، چطور می‌خواهید این فرع را کنار بگذارید. برخی به بهانه اتفاقات اخیر در مراسم حج این فریضه الهی را منع می‌کنند.

وی ادامه داد: در پاسخ به این افراد باید گفت اگر کسی دلش برای پول حج می‌سوزد به سراغ کسانی برود که سالیانه پول‌های بسیاری را برای سفر به کشورهای خارجی و صرف لذت‌های دیگر می‌کنند. این که سالی 70 یا 80 هزار نفر به حج بروند یک وظیفه الهی است و به همین راحتی نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اگر کسی به عمد پشت به حج کند، از مسلمانان نیست.

میردامادی با اشاره به روز تجلیل از امام‌زادگان و بقاع متبرکه ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز می‌فرمودند، این امامزاده‌ها، این علاقه‌ها و عشق‌ها دین ما را بیمه کرده است. یکی از چیزهایی که ما را از گناه مصون می‌دارد زیارت ائمه، کربلا، نجف و حتی امامزاده‌ها در شهر و روستاهاست.

وی افزود: باید از سازمان اوقاف و امور خیریه تشکر کنیم. در جلسه‌ای طی دو روز گذشته در کنار مقبره علامه مجلسی برگزار شد تعداد 200 نفر زوج به عقد یکدیگر در آمدند.

میردامادی ادامه داد : در این جلسه مراسم عقد صد دختر و پسر ناشنوا با همت اداره اوقاف، بهزیستی و کانون حمایت از ناشنوایان برگزار شد. امیدورام همیشه در کارهای خیر پیشقدم باشیم و بدانیم هرچه برای سفر و لذت و شکم خرج کنیم تمام می‌شود اما آنچه در راه خدا خرج شود باقی است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روز جهانی شیر مادر گفت: کسانی که به بهانه خدمت و کار بچه‌های خودشان را از شیر مادر محروم می‌کنند نمی‌دانند که این شیر نوعی واکسن و موجب پاکسازی روح و جسم است و او را در برابر بسیاری از بیماری‌ها بیمه می‌کند. علاوه بر این شیر مادر همیشه تازه است و مطابق سن و مقتضیات و حال و روز بچه در سینه مادر با اراده خداوند تهیه می‌شود.علاوه بر این شیر مادر تنها غذای بچه نیست، صدای قلب مادر بهترین آهنگی است که در گوش بچه می‌پیچد.

وی با اشاره به جنایت‌های اخیر مستکبران علیه مردم مظلوم میانمار گفت: در پشت پرده این جنایت‌ها آمریکا و انگلیس نیز حضور دارند که نسل‌کشی می‌کنند. کسانی که می‌گویند خادم‌الحرمین هستند، تنها خادم حریم و همسر خود هستند و فلسطینی‌ها مظلومانه به خاک و خون کشیده می‌شوند.

به گزارش ایسنا، بعد از نماز جمعه در حمایت از مردم میانمار و فلسطین مظلوم و در اعتراض به حرکت مستکبران جهان، انگلیس و آمریکا راهپیمایی برگزار شد.

منبع/ ایسنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان