سه شنبه، 8 آذر 1401 - 11:43

سهل انگاری ِ عدم دعوت از مولوی عبدالحمید از جانب مجلس بوده

شماره: 3995
Aa Aa

در ساعات آغاز مراسم تحلیف گفتند که می‌شود جایی را در محل جایگاه تماشاچیان مجلس برای ایشان در نظر گرفت اما در جایگاه مهمانان امکان هماهنگی وجود ندارد.

یک نماینده اهل سنت مجلس عنوان کرد؛
سهل انگاری ِ عدم دعوت از مولوی عبدالحمید از جانب مجلس بوده

یک نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه دعوت از مولوی عبدالحمید برای مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم از بی حرمتی جامعه اهل سنت گلایه کرد و گفت که موضوع را از طریق هیات رئیسه و رئیس مجلس پیگیری خواهد کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، عبدالباسط درازهی در گفت‌وگو با فام نیوز اظهار کرد: من تا شب قبل از مراسم تحلیف در ماموریت خارجی حضور داشتم و در روز مراسم تحلیف در صحن علنی دیدم که جناب مولانا تشریف ندارند در حالی که خیلی از اقلیت‌های مذهبی در این مراسم حضور داشتند. موضوع را از دوستان نماینده پیگیری کردم و گفتند مولانا دعوت نشده‌اند، با اینکه در تهران حضور داشته‌اند.

وی افزود: ظاهرا در ساعات منتهی به آغاز مراسم تحلیف گفتند که می‌شود جایی را در محل جایگاه تماشاچیان مجلس برای ایشان در نظر گرفت، اما در جایگاه مهمانان امکان هماهنگی وجود ندارد. ما از این موضوع خیلی ناراحت شدیم چرا که در دوره‌های قبل علمای اهل سنت و شخص مولانا در جایگاه مهمانان و در جلوی جایگاه حضور داشتند و حضور ایشان در جایگاه مهمانان عادی درست نبوده و ایشان هم تمایلی به این موضوع نداشتند. آقای شریعتمداری گفتند که ایشان از طرف دولت دعوت شده‌اند، اما به هر حال میزبان مجلس بوده و کارها باید از طریق مجلس انجام می‌شد اگر هم دولت دعوت نمی‌کرد مجلس باید راسا ایشان را دعوت می‌کرد بنابراین به نظر می‌رسد سهل انگاری از جانب مجلس بوده است.

نماینده مردم سراوان در مجلس یادآور شد: می‌گویند مجلس امامان جمعه را دعوت نکرده در حالی که مولوی عبدالحمید فراتر از یک امام جمعه است و فردی تاثیرگذار در جامعه ۱۷ میلیون نفری اهل سنت است که در انتخابات نقش مهمی داشته و مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رای ترغیب کرده است. لذا می‌طلبد که عزت و احترام ایشان رعایت شود و یا یک نفر به نمایندگی از جامعه اهل سنت به مراسم دعوت می‌شد که این اتفاق نیفتاده است. این در حالی است که یک فرد بی نام و نشان از یک کشوری که من به عنوان نماینده برای اولین بار نام او را در جلسه تحلیف یاد گرفتم، مهمان مراسم بوده است.

درازهی اضافه کرد: من به شدت از هیات رئیسه و رئیس مجلس گله دارم و موضوع را در جلسه فراکسیون امید هم مطرح کردم و در صحن علنی موضوع را هم مطرح خواهم کرد. امیدواریم این خطا تکرار نشود.

منبع/ فام نیوز

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان