يكشنبه، 6 آذر 1401 - 15:00

وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش رای اعتماد گرفتند

شماره: 4039
Aa Aa

نمایندگان با بررسی صلاحیت و برنامه های دانش آشتیانی، صالحی امیری و سلطانی‌فر در نهایت به هر سه وزیر اعتماد کردند.

در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی؛
وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش رای اعتماد گرفتند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، به هر سه وزیر دولت اعتماد کرد.

قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس رسیدگی به صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را به عنوان اولین دستور کار جلسه علنی مجلس قرائت کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، محمود واعظی وزیر ارتباطات، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو، نعمت‌زاده وزیر صنعت نیز در این جلسه حضورداشتند.

به گزارش اسپادانا خبر،زنگ پایان نوبت دوم جلسه علنی امروز مجلس که برای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در سه حوزه آموزش و پرورش، ورزش و فرهنگ برگزار شده بود دقایقی پیش به صدا درآمد.

در جلسه امروز سه وزیر پیشنهادی از برنامه‌های خود دفاع کردند و نمایندگان مجلس نیز در موافقت و مخالفت آنها صحبت کردند و رئیس جمهور نیز در فرصتی یک ساعته با نمایندگان مجلس دهم صحبت کرد.

پیش از پایان جلسه امروز مجلس، لاریجانی از نمایندگان که در جلسه صبح و بعدازظهر امروز شرکت کرده بودند تشکر کرد.

او همچنین اعلام کرد که جلسه بعدی مجلس فردا(چهارشنبه) برگزار می‌شود.

رای اعتماد مجلس به ٣ وزیر پیشنهادی دولت

نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح به بررسی صلاحیت و برنامه های دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و در ادامه در جلسه نوبت بعدازظهر صلاحیت و برنامه‌های صالحی امیری و سلطانی‌فر وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را بررسی کردند و در نهایت به هر سه وزیر اعتماد کردند.

پس از اظهارات نمایندگان مخالف و موافق و دفاع رییس‌جمهور و وزرا رای‌گیری برای سه وزیر پیشنهادی انجام شد که بر این اساس نمایندگان با ۱۵۷رای موافق ، ۱۱۱رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۴ رای اخذ شده به دانش آشتیانی اعتماد کردند.

در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش حشمت الله فلاحت پیشه نماینده کرمانشاه، اسدالله عباسی نماینده رودسر و سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین به عنوان مخالفان و داوود محمدی، ابوالفضل سروش و مهدی شیخ نمایندگان تهران و غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت به عنوان موافقان به اظهار نظر پرداختند.

همچنین براساس رای گیری انجام شده، صالحی امیری با ۱۸۰ رای موافق، ۸۹ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی حسن نوروزی نماینده رباط کریم ، سید احسان قاضی زاده نماینده فریمان و مجتبی ذوالنوری نماینده قم به عنوان مخالفان و محمد بیرانوندی نماینده خرم آباد ، قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر، محمدرضا تابش نماینده اردکان و محمد آشوری نماینده بندرعباس به عنوان موافقان به ایراد سخن پرداختند.

همچنین سلطانی‌فر با ۱۹۳ رای موافق، ۷۲ رای مخالف و ۹ رای ممتنع وزیر ورزش و جوانان شد.

در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، محمود شکری نماینده تالش، محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و شهاب نادری نماینده پاوه به عنوان مخالفان و ابوالفضل موسوی نماینده یزد، مهدی مقدسی نماینده اراک، محمد نعیم امینی‌فرد نماینده ایرانشهر و پروانه سلحشوری نماینده تهران به عنوان موافقان به ایراد سخن پرداختند

منبع/ اقتصادآنلاین

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان