بزرگترین قرارداد پسابرجامی با اگزیم بانک کره جنوبی امضا شد | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 20 خرداد 1402 - 1:38

بزرگترین قرارداد پسابرجامی با اگزیم بانک کره جنوبی امضا شد

شماره: 4086
Aa Aa

قرارداد خط اعتباری با اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش 8 میلیارد یورو (معادل حدود ۱۰ میلیارد دلار) به امضاء رسید.

در سئول پایتخت کره جنوبی؛
بزرگترین قرارداد پسابرجامی با اگزیم بانک کره جنوبی امضا شد

بزرگترین قرارداد پسابرجامی با اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش بیش از ۸ میلیارد یورو در سئول پایتخت کره جنوبی به امضا رسید.

به گزارش اسپادانا خبر، این قرارداد از سوی محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری خارجی و کمک های اقتصادی و فنی ایران و رئیس اگزیم بانک کره جنوبی در سئول پایتخت کره جنوبی امضا شد.
قرارداد خط اعتباری با اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش 8 میلیارد یورو (معادل حدود ۱۰ میلیارد دلار) که با تلاش‌های سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، بانک مرکزی و سیستم بانکی نهایی شده، امروز (پنجشنبه) به امضاء رسید.

این قرارداد نمونه‌ای از تلاش‌هایی است که منجر به عملیاتی شدن پروژه‌های عمرانی و تولیدی متعددی در کشور خواهد شد و آثار آن در رشد و توسعه اقتصادی کشور، در آینده هر چه بیشتر روشن خواهد شد.

محمد خزاعی در سخنانی در ابتدای مراسم امضای قرداد خط اعتباری بیش از ۸ میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره با توجه به سوابق خوب روابط و همکاری فی ما بین و با اشاره به اینکه اقتصاد کره یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و توانمندیهای تکنولوژیکی مطلوبی دارد، امضا و اجرایی شدن این خط اعتباری را گامی مهم در گسترش روابط بین دو کشور دانست.
وی تصریح کرد که بخش های دولتی و خصوصی ایران می توانند در چارچوب مقررات موجود از این وام استفاده کنند. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات و تلاشهای همکاران بانک مرکزی ایران و طرف کره ای در جریان مذاکرات فشرده ماههای گذشته تشکر و قدردانی نمود.
خزاعی گفت: ۱۲ بانک ایرانی به عنوان بانکهای عامل و طرف قرداد استفاده از این وام خواهند بود.
مدیر اجرایی اگزیم بانک کره جنوبی نیز در سخنانی ضمن تشکر از تلاشهای سازمان سرمایه گذاری و همکاریهای بانک مرکزی و سیستم بانکی ایران، امضا و اجرایی شدن این قرارداد را گام مهمی در توسعه روابط اقتصادی دو کشور مبتنی بر تامین منافع مشترک دانست.
چانگ تصریح کرد: پروژه های متعددی با تایید بانک مرکزی و سازمان سرمایه گذاری ایران می توانند از این خط اعتباری بهره مند شوند.
بخش دولتی و بخش خصوصی هر دو می توانند از این خط اعتباری در کلیه پروژه هایی که شرایط استفاده از وام های خارجی را داشته باشد، استفاده کنند.

منبع/ العالم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان