غرویان: حضور زنان در استادیوم ها به لحاظ فقهی و شرعی مشکلی ندارد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 17 خرداد 1402 - 8:48

غرویان: حضور زنان در استادیوم ها به لحاظ فقهی و شرعی مشکلی ندارد

شماره: 4139
Aa Aa

برخی فقها آن را به به خاطر مفسده ای که احتمالا بر آن مترتب می شود، مورد اشکال می دانند؛ این مشکلات می تواند حل شود.

باید جلوی حواشی و فحاشی ها گرفته شود؛
غرویان: حضور زنان در استادیوم ها به لحاظ فقهی و شرعی مشکلی ندارد

آیت الله محسن غرویان بر این باور است که حضور زنان در استادیوم های فوتبال به لحاظ فقهی و شرعی مشکلی ندارد.

به گزارش اسپادانا خبر، استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با «انتخاب» گفته است: حضور زنان در استادیوم های فوتبال به لحاظ شرعی و فقهی مشکلی ندارد، اما برخی فقها آن را به به خاطر مفسده ای که احتمالا بر آن مترتب می شود، مورد اشکال می دانند.

وی افزود: البته این مشکلات می تواند حل شود، والا فرقی بین مسابقه والیبال با فوتبال نیست که زنان توانستند در آن حضور یابند. بانوان در استادیوم فوتبال نیز می توانند حضور داشته باشند و این ماجرا فی نفسه دارای اشکال نیست.

غرویان تاکید کرد: پیش از حضور بانوان در استادیوم فوتبال، باید جلوی حواشی و گناه های آن مانند فحاشی ها گرفته شود.

وی با بیان اینکه مسائل قابل حل است، اضافه کرد: بانوان اخیرا در استادیوم های والیبال حضور یافتند و مشکلی پیش نیامد و علما نیز به آن اشکالی نگرفتند. این درحالیست که سالن والیبال کوچکتر است و فاصله ی تماشاگران به زمین بازی و بازیکنان بسیار نزدیک است. به هرحال این اتفاق می تواند برای فوتبال هم بیافتد.

غرویان در ادامه اظهار داشت: دولت باید زمینه های ورود زنان را با حفظ مسائل امنیتی، ارزش ها و مسائل اخلاقی فراهم کند تا آن ها هم بتوانند در اماکن ورزشی بعنوان تماشاگر حضور پیدا پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که دولت توانست زمینه حضور زنان در مسابقات والیبال را فراهم کند، در فوبتال هم می تواند چنین اتفاقی را شکل دهد.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: این مسئله باید در مجلس قانونگذاری طرح شود، و شورای فرهنگ عمومی نیز باید آن را مورد بررسی قرار دهد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان