نتیجه همه‌پرسی اقلیم خودمختار کردستان به حالت تعلیق درآمد | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 19:17

نتیجه همه‌پرسی اقلیم خودمختار کردستان به حالت تعلیق درآمد

شماره: 4322
Aa Aa

در این بیانیه آمده که تعلیق نتیجه این رفراندوم راه را برای گفت‌وگو با دولت مرکزی عراق هموار و از خشونت بیشتر جلوگیری می کند.

با صدور اطلاعیه‌ دولت محلی اقلیم کردستان؛
نتیجه همه‌پرسی اقلیم خودمختار کردستان به حالت تعلیق درآمد

دولت محلی اقلیم خودمختار کردستان با صدور اطلاعیه‌ای نتیجه همه‌پرسی مناقشه برانگیز استقلال کردستان عراق را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل ازخبرگزاری آلمان، این اطلاعیه در نخستین ساعات روز چهارشنبه ۲۵ اکتبر (۳ آبان) منتشر شده است.

دولت محلی اقلیم خودمختار کردستان در توضیح این تصمیم اعلام کرده است که تعلیق نتیجه همه‌پرسی استقلال برای جلوگیری از خشونت بیشتر صورت گرفته است.
در این بیانیه آمده است که تعلیق نتیجه این رفراندوم راه را برای گفت‌وگو با دولت مرکزی عراق هموار می‌کند.

در اطلاعیه دولت اقلیم خودمختار کردستان آمده است که تداوم درگیری و نبرد به پیروزی هیچ یک از دو طرف راه نمی‌برد و می‌تواند کشور را به پرتگاه هرج و مرج و نابودی سوق دهد و به همه عرصه‌های زندگی در این کشور آسیب رساند.
در اطلاعیه منتشر شده از سوی دولت اقلیم کردستان همچنین پیشنهاد برقراری بی‌درنگ آتش بس شده است. در این اطلاعیه همچنین از آمادگی مذاکره و گفت‌وگو با مقامات دولت فدرال عراق سخن رفته است.

در گزارش خبرگزاری آلمان همچنین به پیش‌شرط دولت مرکزی عراق برای از سرگیری مذاکره و گفت‌وگو با مقامات اقلیم کردستان اشاره شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان