يكشنبه، 5 تير 1401 - 18:03

مجلس ایران به وزاری پیشنهادی علوم و نیرو رای اعتماد داد

شماره: 4343
Aa Aa

رضا اردکانیان به عنوان وزیر نیرو وارد دولت دوازدهم شد. منصور غلامی نیز با کسب 180 رای توانست رای اعتماد حضور دولت در کسب کند.

پس از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛
مجلس ایران به وزاری پیشنهادی علوم و نیرو رای اعتماد داد

رضا اردکانیان و منصور غلامی با رای اعتماد نمایندگان مجلس به عنوان وزرای نیرو و علوم وارد دولت دوازدهم شدند.

به گزارش اسپادانا خبر، رضا اردکانیان با کسب 225 رای به عنوان وزیر نیرو وارد دولت دوازدهم شد. همچنین منصور غلامی نیز با کسب 180 رای توانست رای اعتماد نمایندگان مجلس برای حضور دولت در کسب کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بعدازظهر پس از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو با ۲۲۵ رای موافق، ۳۸ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۷۶ رای اخذ شده با تصدی وزارت نیرو توسط رضا اردکانیان موافقت کردند.

در جریان معرفی اعضای کابینه دولت دوازدهم، رئیس‌جمهور حبیب الله بیطرف را به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو به مجلس معرفی کرد اما مجلس به او رای اعتماد نداد و با گذشت کمتر از سه ماه رضا اردکانیان به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت نیرو به مجلس معرفی شد که مجلس با آن موافقت کرد.

همچنین منصور غلامی با ۱۸۰ رای موافق نمایندگان توانست اعتماد مجلس را جلب کند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) با ۱۸۰ رای موافق، ۸۲ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع از مجموع ۲۷۶ رای ماخوذه به غلامی برای حضور در وزارت علوم اعتماد کردند.

در جریان بررسی صلاحیت غلامی، عبدالکریم حسین زاده، حمیده زرآبادی و جهانبخش محبی‌نیا به عنوان مخالف و نبی هزارجریبی، حبیب‌الله دهمرده، عباس گودرزی و احمدی لاشکی به عنوان موافق به ایراد سخن پرداختند.

منبع/ انتخاب

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان