عضو فراکسیون امید مجلس: اگر حصر نبود خیلی از مشکلات نبود | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 17 خرداد 1402 - 9:11

عضو فراکسیون امید مجلس: اگر حصر نبود خیلی از مشکلات نبود

شماره: 4458
Aa Aa

در حوزه فرهنگی روحیه استبدادی در جامعه وجود دارد و خدمات به صورت دلالی است| میانگین سن کابینه روحانی خوب نیست.

محمود صادقی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو؛
عضو فراکسیون امید مجلس: اگر حصر نبود خیلی از مشکلات نبود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بسیاری از مکان‌هایی که حاضر می‌شوم مطالبه اول مردم رفع حصر است گفت: اعتقاد دارم که اگر حصر نبود خیلی از مشکلات نبود.

به گزارش اسپادانا خبر، محمود صادقی امروز در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه گیلان با ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه و با تقدیر از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: استان گیلان بسیار زیباست اما نباید از فقر پنهان در این استان غافل شویم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود :در سال‌های گذشته روز مراسم دانشجو به اجرای برنامه بر روی مزار و برپایی برنامه‌هایی در حد "خاله شادونه" بود که امروز این روز به شایستگی گرامی داشته می‌شود.

مشارکت بالا نشانه مردم سالاری نیست

وی با تاکید بر اینکه نگاه قانون اساسی دستوری و از بالا به پایین نیست گفت: ما با دو رویکرد متعارض مواجهیم؛اسلامی که با مردم سالاری هماهنگ نیست و دیگری اسلامی که رویکرد پیامبر است و همراه با مردم سالاری است.

عضو فراکسیون امید با تصریح بر اینکه نظام در حوزه های مختلف اقتصادی ،فرهنگی و...دارای اشکالات به صورت بنیادین است تاکید کرد: در حوزه فرهنگی روحیه استبدادی هنوز در جامعه وجود دارد و خدمات در کشور بیشتر به صورت دلالی است.

صادقی با تاکید بر اینکه انتخابات باید مشارکتی و رقابتی باشد نه تکلیفی اظهار داشت: همیشه مشارکت بالا نشان از دموکراسی پذیری و مردم سالاری نیست.انتخابات که یک روش دموکراسی است و من بعید می دانم کمک کرده باشد که از فرهنگ استبدادی دور شویم.

مبارزه با فساد جناح نمی شناسد

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه برای یک وام ازدواج چند ضامن می‌خواهند و چطور می شود ۱۲۰۰ میلیارد وام بدون ضامن داده می شود؟ گفت: تشکیل موسسه‌های بانکی باعث شده جامعه به سوی رباخواری برود.

صادقی با بیان اینکه کسانی داریم که پول مردم را می‌خورند و کسی زورش به آنها نمی‌رسد افزود: باید با فساد مبارزه شود و اصلاح طلب و اصولگرا هیچ فرقی در این زمینه ندارند.

از آیت الله مکارم شیرازی عذرخواهی می‌کنم

نماینده مردم تهران سپس در پاسخ به سوالات دانشجویان و در جواب سوالی در خصوص اظهارات اخیر وی در مورد آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: در مقابل صحبت آیت الله مکارم در خصوص حضور زنان در ورزشگاه در توییتی در مورد یکی از اشخاص منتسب به ایشان سوالی کردم که بعد متوجه شدم این فرد با آیت الله نسبتی ندارد و از ایشان عذرخواهی می‌کنم.

اگر حصر نبود خیلی از مشکلات نبود

وی در ادامه و در پاسخ به سوالی در خصوص رفع حصر اظهار داشت:در بسیاری از مکان‌هایی که حاضر می شوم مطالبه اول مردم رفع حصر است و اعتقاد دارم که اگر حصر نبود خیلی از مشکلات نبود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص بالا بودن سن مسئولان نظام با بیان اینکه معتقدم جامعه باید پوست اندازی کند گفت: میانگین سن کابینه روحانی خوب نیست و با یک جوان تلاش کردند میانگین سن کابینه را نرمال کنند که این ممکن نیست.

سوال من سبب شد بسیاری از موارد در قوه قضاییه جمع و جور شود

صادقی در مورد سوال خود از قوه قضائیه با اشاره به اینکه هنوز سوال پابرجا است اظهار داشت:سوالی که درباره قوه قضاییه مطرح کردم بی تاثیر نبود و سبب شد بسیاری از موارد در قوه قضاییه جمع و جور شود.

مسئله حجاب،ورود زنان به ورزشگاه،ر فساد اقتصادی، دستگیری بردار معاون اول رئیس جمهور، تسخیر لانه جاسوسی و عملکرد دولت روحانی محور سوالاتی بود که دانشجویان دانشگاه گیلان از محمود صادقی پرسیدند.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان