تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 9:54

تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد

شماره: 4505
Aa Aa

اگر از طریق توافق با استارت آپ ها نتیجه ای حاصل نشود موسسه حسابرسی سازمان تامین اجتماعی افراد مرتبط را شناسایی و برای بیمه‌ اقدام می‌کند.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی خبر داد؛
تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از شناسایی ١١ استارت آپ و کسب و کار نوین برای پوشش بیمه‌ای پرسنل خبر داد و گفت: تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد اما اگر با کارفرمایان توافق حاصل شود، کارمان بهتر پیش می‌رود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، محمدحسن زدا، درباره بیمه مشاغل تحت وب و استارت آپ‌ها اظهار کرد: تحت پوشش گرفتن مشاغل مجازی در دستورکار اداره کل امور بیمه شدگان قرار دارد و جلسات متعددی با صاحبان این مشاغل برگزار شده است.

وی افزود: نوع رابطه این کارفرمایان با افراد خود، یک رابطه جدید است. به عنوان مثال در شرکت‌های تاکسی آنلاین چون اسنپ و تپسی، راننده پرسنل آنجا نیست ولی ارتباط ارگانیک هم دارد؛ حقوق بگیر نیست ولی پورسانتی هم دریافت می‌کند. این نوع از رابطه باعث می‌شود به سمت شکل جدیدی از کار برویم، با این حال تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مذاکرات اولیه را با این شرکت‌ها انجام داده‌ایم، گفت: در حال حاضر ١١ موسسه را شناسایی و وارد مذاکره شده‌ایم و اگر بتوانیم از طریق توافق به این نتیجه برسیم بهتر است و این آمادگی را داریم.

زدا ادامه داد: اگر از طریق توافق به نتیجه نرسیم ناچار هستیم از طریق قانون بیمه اجباری وارد شویم و چاره دیگری برایمان نمی‌ماند و نتیجه آن می‌شود که موسسه حسابرسی ما حسب دستور به این واحد‌ها مراجعه کرده و از طریق بررسی اسناد و دفا‌تر مالی و نرم افزار‌ها، افراد مرتبط را شناسایی و برای بیمه‌شان اقدام می‌کند. بنابراین پیشنهاد ما این است که توافق حاصل شود زیرا از این طریق کارمان بهتر پیش می‌رود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان