يكشنبه، 10 مهر 1401 - 5:48

نیروی انتظامی خواستارکنترل فضای مجازی در موقعیت های حساس شد

شماره: 4810
Aa Aa

با امکانات و تجهیزات جدیدی که در سال آینده به پلیس فتا اضافه خواهد شد،‌ قدرت پیش‌بینی و پیشگیری در این حوزه افزایش خواهد یافت.

44 درصد جرائم در فضای مجازی رشد داشته است؛
نیروی انتظامی خواستارکنترل فضای مجازی در موقعیت های حساس شد

ف

فرمانده نیروی انتظامی گفت: از مسئولان کشور درخواست داریم در مواقع حساس که اتفاقاتی رخ می‌دهد، مدیریت و کنترل بیشتری در فضای مجازی اعمال کنند.

به گزارش اسپادانا خبر، سردار اشتری در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات پلیس فتا در موضوعات امنیتی و اجتماعی که دامنه آن به فضای مجازی کشیده می‌شود، گفت: قطعاً تهدیدات امروز در حوزه‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حتماً در حوزه فضای مجازی اثرگذار است و پلیس فتا توانسته با پیش‌بینی‌ها و پیشگیری‌های خود در این فضا و همچنین اقدامات مقابله‌ای در میدان اثرگذاری خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: البته از مسئولان کشور خواستاریم در مواقع حساس که اتفاقاتی رخ می‌دهد مدیریت و کنترل بیشتری در فضای مجازی اعمال کنند.

رئیس پلیس کشور همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح 7 آزمایشگاه ادله دیجیتال اظهار کرد: این آزمایشگاه‌ها امروز در همایش روسای پلیس فتا استان‌های کشور افتتاح شد که افتتاح آن باعث ارتقاء ظرفیت و توان پلیس در فضای مجازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه 44 درصد جرائم در فضای مجازی رشد داشته است ادامه داد: همچنین در این همایش اقدامات انجام گرفته در سال جاری و اولویت‌های پیش‌رو در سال آینده در فضای مجازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا با احصاء این اولویت‌ها اقدامات لازم برنامه‌ریزی و به اجرا گذاشته شود.

اشتری گفت: امیدواریم با امکانات و تجهیزات جدیدی که در سال آینده به پلیس فتا اضافه خواهد شد،‌ قدرت پیش‌بینی و پیشگیری در این حوزه افزایش خواهد یافت.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در حال حاضر 140 نقطه پلیس فتا فعال بوده و با توجه به اینکه تمام کشور توسط استان‌های معین تحت پوشش و رصد پلیس فتا قرار دارند، 30 به این نقاط افزوده خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره بیشترین جرائم رخ داده در حوزه فضای مجازی گفت: بر اساس آمارهای موجود، عمده جرائم گزارش شده در این حوزه، موضوعات مالی و برداشت‌های غیرمجاز بوده است.

اشتری ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر ارتباط خوبی بین موسسات مالی، پولی و بانک‌ها با پلیس وجود دارد و گرچه این سطح از ارتباطات هنوز به سطح ایده‌آل نرسیده است ولی پیشگیری‌های زیادی در این حوزه انجام شده است که امیدواریم افزایش یابد.

رئیس پلیس کشور در پاسخ به سوالی درباره موضع نیروی انتظامی در خصوص ارزهای دیجیتال نیز گفت: موضع ما موضع مسئولین اقتصادی کشور است و ما کمک مسئولین در این حوزه بوده و سعی کرده‌ایم تجهیزات خود را به روز و اشرافیت خودمان را در این حوزه افزایش دهیم تا هر مقدار مسئولین و سیاست‌گذاران تقاضا داشته باشند بتوانیم پاسخ دهیم.

منبع/ تسنیم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان