اگر مراقب نباشید، دچار ماجرای بنی صدر می شوید | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 8 خرداد 1402 - 19:04

اگر مراقب نباشید، دچار ماجرای بنی صدر می شوید

شماره: 4881
Aa Aa

زنهای ایرانی از قبل از اسلام حجاب داشتند؛ به تخت جمشید مراجعه کنید، تصاویری که آنجاست موید این حرف است. عجب از برخی خواص است، برخی که پدرانشان جزو مدافعان حجاب بودند، حرف‌هایی می‌زنند.

هرکسی از پرچم ولایت فاصله بگیرد مردمی و متدین نیست؛
اگر مراقب نباشید، دچار ماجرای بنی صدر می شوید

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: وزیر خارجه فرانسه که به کشورمان آمد، جواب‌های مناسبی از سوی مسئولان دریافت کرد؛ آنها می‌خواهند دلال آمریکا باشند و به ما بگویند که برای حضورتان در منطقه باید از ما اجازه بگیرید؛ ما به هیچ قدرتی اجازه اینگونه فضولی ها را نخواهیم داد.

به گزارش اسپادانا خبر، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، با بیان اینکه حضرت زهرا (س) اسوه همسرداری، قهرمان میدان نیایش و عبادت، پهلوان میدان صبر، بزرگ انسانِ کار و تلاش برای گرم کردن زندگی، بزرگ عنصرِ زهد و ایثار و بزرگ پرچمدارِ جنگ نرم و مقابله با نفاق است، اظهار کرد: ماموریت حضرت صدیقه طاهره (س)، تجلی عبودیت محض است؛ ایشان بانوی آزاده‌ای است که تمام وجودش ذوب در ذات احدیت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه حضرت زهرا (س) الگوی همه انسان هایی است که عطش آدم شدن دارند، عنوان کرد: بی‌بی عالَم، همه اخبار غیب را می دانستند. ایشان مصائب فرزندانشان را تا روز قیامت دیده بودند و از همه چیز باخبر بودند و این را پذیرفتند.

وی افزود: حضرت صدیقه طاهره (س) برای بانوان الگویی خاص است و به بانوان درس مادری، درس همسرداری، درس خانه داری، درس اقتصاد مقاومتی و درس همراهی با یک همسر رزمنده تا جبهه جنگ را می‌دهد.

صدیقی در ادامه با بیان اینکه مسئولیت‌های سیاسی و مناصب حکومتی در راس امانتداری ها قرار دارد، گفت: امانت باید به اهل آن سپرده شود؛ کسانی که دقت در عزل و نصب‌ها ندارند و اشخاص بی کفایت را بر مسند امور می‌نشانند، علائم نفاق در آن‌ها وجود دارد. فردی که از تعهدات خودش تخطی کند «منافق» است.

وی با بیان اینکه ما به بانوان کشورمان مباهات می کنیم و به آنها عرض می کنیم بعد از مقام ربوبیت که از شئون آن مقام نبوت هم می‌باشد، مقام «مادری» قرار دارد، عنوان کرد: انسان هر اندازه مقام و موقعیت پیدا می کند باید بداند پدر و مادر بالاتر از اوست. مادر در اسلام دارای جایگاه بسیار خاصی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه زن غربی امروز هیچ جایگاهی از هویت انسانی برای خودش احراز نمی کند و در برابر خشونت مردان، هراس داشته و ابتکار عمل ندارد، تصریح کرد: هفته پیش خبری آمد که نخست وزیر انگلیس وزیری را به کابینه معرفی کرده با عنوان «وزیر تنهایی»؛ از جمعیت 54 میلیونی انگلیس، 9 میلیون تنها زندگی می کنند؛ نه همسری، نه انیسی، نه مونسی؛ این افراد برای آنکه سفره دل را پیش کسی باز کنند نزد طبیب می روند و پول می دهند تا بتوانند حرف‌هایشان را برای یک نفر بیان کنند.

صدیقی با بیان اینکه در جامعه غربی ازدواج با حیوانات در حال باب شدن است، افزود: در جامعه غربی باب شده که بر تن حیواناتی مثل سگ و اسب لباس عروس می پوشانند و با آنها ازدواج می کنند؛ درود بر اسلام، سلام بر شریعت انور، سلام بر فاطمه زهرا (س) و فرزندانش.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر خانواده از هم بپاشد، جامعه از هم خواهد پاشید، گفت: در زمینه حجاب دیروز بخشی از خون جگر رهبر عزیزمان را مشاهده کردید؛ زنهای ایرانی از قبل از اسلام حجاب داشتند؛ به تخت جمشید مراجعه کنید، تصاویری که آنجاست موید این حرف است. عجب از برخی خواص است، برخی که پدرانشان جزو مدافعان حجاب بودند، حرف‌هایی می‌زنند.

وی با بیان اینکه حجاب برای بانوی اسلامی، کرامت و صیانت به همراه می آورد، افزود: ما به حجاب بانوان کشورمان افتخار می کنیم . ملت ایران که این همه شهید داده، زیر بار تحمیل بی حجابی و بدحجابی نخواهد رفت.

صدیقی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه تهران، با بیان اینکه مجالسی که در تراز ملت عظیم ما نبوده تشکیل شده است، گفت: در تهران گرچه مسئولان عذرخواهی کردند و گفتند که در جریان نبودند اما مواظب باشند که کار را به دست کسانی ندهند که بعد مجبور به عذرخواهی شوند. همه مسئولان، ادارات و جراید ما بیایند برای خدا از حضرت زهرا (س) الگو بگیرند و از این به بعد، به جای ایجاد شبهه و فرافکنی، درصدد تحکیم بنای مستحکم خانواده بربیایند و جوانان را به متانت و دوری از ابتذال ترغیب کنند.

صدیقی در ادامه با بیان اینکه قضیه بنی صدر یکی از عبرت های انقلاب است، عنوان کرد: «بنی‌صدر» سر سفره ولایت و خون شهدا آمد و آرا مردم را به هر کیفیتی که بود، جذب کرد؛ رای آوردن هیچگونه ملاک نیست و نمونه های آن را فراوان دیده ایم. او به محض آنکه سکان اداره و خزانه مملکت را در اختیار گرفت و فرمانده کل قوا شد، طغیان کرد. او خودش را از بدنه مردم انقلابی، حزب اللهی و شهادت‎‌طلب جدا کرد و مُشتی غرب‌گرا دور او را گرفتند و برایش سوت و کف زدند و او هم برای راضی کردن آنها، به مردم بی اعتنا شد.

وی با بیان اینکه «ولایت در اسلام» هم مظهر دیانت و هم مظهر جمهوریت است، گفت: ولی فقیه در اسلام بلندگوی مردم و حامی مستضعفان است و از توده مردم هیچگاه جدا نمی شود. هرکسی از پرچم ولایت فاصله بگیرد هم مردمی نیست و هم متدین نیست. لذا همه مسئولان هر از چندگاهی باید با خدا خلوت کنند تا ببینند کجا بودند و الان کجا هستند؛ این‌ها که برایشان سوت و کف می زنند آیا دوست هستند یا دشمن؟ با خارجی ها در چه محاسبه ای هستند؟ اگر مراقب نباشید، دچار ماجرای بنی صدر می شوید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: دشمن برای دی، بهمن و اسفندماه امسال، نقشه هایی کشیده بود ولی نظر امام زمان (عج) به مردم و همچنین رهبری بی نظیر مقام معظم رهبری که عمود خیمه استقلال و عزت این مملکت هستند، این توطئه ها را خنثی کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با بیان اینکه «راهیان نور»، کلاس درس است، گفت: دفاع مقدس یک کلاس زهد و ایثار و اخلاق است و شهدای ما در دوران دفاع مقدس خورشیدهای هدایت است و مردم ما با حضور خود در اردوهای راهیان نور، با شهدا تجدید پیمان می‌کنند.

صدیقی همچنین گفت: پایان سال است و ترافیک خیابان‌ها، نشان از تکاپوی مردم در آخر سال برای انجام خرید دارد. یادمان نرود که حاشیه‌نشین‌‌ها و زلزله زده ها و نیازمندانی هستند که محتاج‌اند. در جشن عاطفه‌ها کم نگذاریم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به آخر سال و روز چهارشنبه سوری، عنوان کرد: برخی که توجه ندارند بدانند هم امنیت روانی جامعه را به هم نریزند و هم مراقب سلامتی خودشان باشند؛ در این جهت صداوسیما هم باید بیشتر کار کند.

وی در پایان نیز گفت: وزیر خارجه فرانسه که به کشورمان آمد، جوابهای مناسبی از سوی مسئولان دریافت کرد؛ آنها می‌خواهند دلال آمریکا باشند و به ما بگویند که برای حضورتان در منطقه باید از ما اجازه بگیرید؛ ما به هیچ قدرتی اجازه اینگونه فضولی ها را نخواهیم داد.

منبع/ میزان

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان