سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 18:20

اعتراض تعدادی از متهمان حادثه خیابان پاسداران به قرارهای بازداشت خود

شماره: 4889
Aa Aa

پرونده عامل شهادت سه تن از مأموران نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران با صدور کیفرخواست به‌اتهام قتل عمد به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به‌ریاست قاضی کشکولی ارسال شده اما هنوز تاریخ محاکمه مشخص نشده است.

رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران خبر داد؛
اعتراض تعدادی از متهمان حادثه خیابان پاسداران به قرارهای بازداشت خود

رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران می‌گوید تعدادی از متهمان حادثه خیابان پاسداران به قرارهای بازداشت خود اعتراض کردند که برای رسیدگی به دادگاه انقلاب آمده و بررسی می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر ، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در پاسخ به این سؤال که آیا پرونده متهمان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه انقلاب ارجاع شده است یا خیر اظهارکرد: فعلاً فقط یک تعدادی به قرارهای بازداشت موقت خود اعتراض کردند که برای رسیدگی به دادگاه آمده است.

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا در ارتباط با اغتشاشات دی ماه امسال نیز، پرونده‌ای به دادگاه انقلاب ارجاع شده است یا خیر، افزود: تعدادی از پرونده‌های متهمان اغتشاشات دی ماه نیز به دادگاه آمده و تعیین شعبه هم شده است.

غضنفرآبادی درباره زمان برگزاری دادگاه این افراد گفت: هنوز زمان محاکمه مشخص نشده است زیرا ابتدا باید شرایط قانون آیین دادرسی کیفری رعایت و سپس زمان محاکمه تعیین شود.

آخرین بار عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور بیش از 150 فقره کیفرخواست برای متهمان حوادث دی ماه خبر داده بود.

پرونده عامل شهادت سه تن از مأموران نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران، با صدور کیفرخواست به‌اتهام قتل عمد، به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به‌ریاست قاضی کشکولی ارسال شده اما هنوز تاریخ محاکمه مشخص نشده است.

پس از جلسه مقدماتی که طی هفته پیشِ‌رو برگزار می‌شود، تاریخ محاکمه مشخص خواهد شد.

منبع/ تسنیم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان