يكشنبه، 5 تير 1401 - 10:38

خسارت کشت کشاورزان اصفهان پرداخت می شود

شماره: 4895
Aa Aa

در سال جاری برای نخستین بار خط دوم انتقال آب به یزد حذف شد و قرار است آب از طریق لوله وارد شود اما نمایندگان اصفهان به این امر معترض هستند و معتقدند این موضوع باید از طریق تونل انجام شود تا اصفهان بتواند از آب استفاده کند.

انتظار داریم حق کشاورزان به زودی پرداخت شود؛
خسارت کشت کشاورزان اصفهان پرداخت می شود

حمیدرضا فولادگر در جمع خبرنگاران به پرداخت خسارت کشت کشاورزان تا پایان هفته جاری اشاره و اظهار کرد: انتظار داریم حق کشاورزان به زودی پرداخت شود.

به گزارش اسپادانا خبر، وی با اشاره به بودجه مجمع نمایندگان استان، گفت:در سال جاری برای نخستین بار خط دوم انتقال آب به یزد حذف شد و قرار است آب از طریق لوله وارد شود، اما نمایندگان اصفهان به این امر معترض هستند و معتقدند این موضوع باید از طریق تونل انجام شود تا اصفهان بتواند از آب استفاده کند.

وی ادامه داد: 92 میلیارد تومان کل اعتبارات مجمع نمایندگان استان است که چیزی حدود یک سوم آن برای احداث تونل سوم کوهرنگ در نظر گرفته شده است. هم چنین قرار است با مشارکت فولاد مبارکه بخشی از هزینه های ساخت این تونل تامین شود.

عضو کمیسیون صنایع در مجلس تصریح کرد: احداث تونل سوم به دو مانع برخورد کرده است، نخست نبود اعتبارات و شکایت های زیست محیطی موانع ساخت این تونل هستند که با برگزاری جلسات مختلف این موضوع رفع شد و هفته گذشته قرارداد پیمانکار دوباره منعقد و وی متعهد به ادامه ساخت شد، محیط زیست نیز اجازه داد تا دو سال، ساخت این پروژه پیگیری شود و قوه قضاییه هم در این راه همکاری لازم را داشته است.

فولادگر با بیان اینکه اصلاح رژیم آبی بر اساس مصوبات شورای عالی آب و اجرای صحیح آن، عدم برداشت های بالادست و غیرقانونی در استان اصفهان و اصلاح الگوی مصرف از راهکارهای احیای زاینده رود است، افزود:اصلاح الگوی مصرف آب و صرفه‌جویی چه در صنعت و چه در مصرف شهری به همراه احیای حق آبه‌ها می‌تواند به اندازه یک تونل آب را بازگرداند، برخی استان‌های پایین دست تصمیم گرفتند که از خلیج فارس آب شیرین کنند و به استان خود بیاورند و وزیر نیرو موظف به خرید است و خط انتقال دوم آب به یزد امسال از بودجه حذف شد و اگر تونل بهشت آباد نیز اجرا شد خط اول انتقال آب به یزد هم قطع خواهد شد.

منبع/ العالم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان