آیت‌الله جنتی: باید مواظب باشیم پسرها و دخترهایمان خراب نشوند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 18:06

آیت‌الله جنتی: باید مواظب باشیم پسرها و دخترهایمان خراب نشوند

شماره: 4910
Aa Aa

درصد بالایی از دانش آموزان نماز نمی‌خوانند/ باید جلوی کسانی که با رقصیدن و برداشتن روسری‌شان تظاهر به فسق می کنند محکم برخورد شود.

آقای رئیس‌جمهور در دستگاه‌های شما کسانی هستند که انقلابی نیستند؛
آیت‌الله جنتی: باید مواظب باشیم پسرها و دخترهایمان خراب نشوند

به گزارش اسپادانا خبر، آیت‌الله احمد جنتی در ابتدای اجلاسیه چهارم از پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: به همه شما عزیزان که از راه‌های دور و نزدیک آمدید، عرض خوش‌آمد دارم آیت‌الله شاه‌آبادی روز گذشته دار فانی را وداع گفت، ایشان هم سنگر ما بود، با آبرو زندگی کرد و با آبرو از دنیا رفت.

وی افزود: ۴۰ سال از انقلاب گذشته و باید ببینیم چه می‌خواهیم، صدا و سیما دستگاه‌های تبلیغاتی باید فعال باشند. با همه مشکلاتی که داشتیم خداوند این انقلاب را حفظ کرد علی‌رغم همه دشمنی‌هایی که وجود داشت.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جنگ ۸ ساله را بر ما تحمیل کردند اما خداوند لطف کرد و ما پیروز شدیم، گفت: دستاوردهای انقلاب بسیار زیاد است که اولین دستاوردها اخلاقی، فرهنگی و معنوی است در انقلاب بود که ایثار، فدا کاری که فراموش شده بود، زنده شد.

جنتی یادآور شد: بچه‌هایی که به جبهه رفتند و از شهادت استقبال کردند، اگر شهید نمی‌شدند غصه می‌خوردند. بسیاری از جوانان ما افرادی با صداقت و با اخلاص شدند، بسیج از این انقلاب بیرون آمد که این‌گونه در خدمت مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: سپاه جزء دستاوردهای انقلاب است، ارتش ما قدرتی نداشت اما امروز می‌بینیم قدرتمندترین ارتش‌ها است. قبل از انقلاب در خیابان دختران مینی ژوپ‌پوش جوانان ما را فاسد می‌کردند که از بین رفتند و زنان با حجاب آمدند که مایه افتخار ما هستند.

دبیر شورای نگهبان گفت: در شهر تهران مشروب فروشی از کتاب فروشی‌ها بیشتر بود، صدا و سیمای ما چه بود و چه شد؟ نباید بگذاریم این دستاوردها از بین برود. نباید بگذاریم وحدت ما بهم بخورد اگر یک عده می‌خواهند بحث شیعه و سنی کنند و شیعه آمریکایی و انگلیسی را به میدان بیاورند، نباید بگذاریم.

وی یادآور شد: امام تاکید کرد بین شیعه و سنی فرقی نیست و هر کسی این رفتارها را می‌کرد با آنها برخورد می‌کردند. باید اخلاق، ایمان و معنویت مردم را حفظ کنیم، باید ببینم در خدمات اجتماعی به چه میزان کار شده است، باید ببینیم مثلا چند روستا برق داشتند و امروز چند روستا برق دارد مردم باید بفهمند. لذا باید خدمات انقلاب به مردم شناخته شود، باید تلاش کنیم وضعیت مردم فقیر درست شود.

جنتی گفت: به همه مردم باید بفهمانیم اگر جایی کمبود است نباید نظام را ریز سوال ببرند، بعضی‌ها دنبال این هستند که نظام را زیر سوال ببرند. باید حجاب را حفظ کنیم، حجاب عفت زن و اسلام است، حالا عده‌ای به هر دلیل سعی می‌کنند آن را از بین ببرند، بعضی‌ها این حرکت‌های زشت را می‌کنند و حجاب را به باد می‌دهند باید با آنها برخود شود زیرا تظاهر به فسق است. پاک دامنی پسر و دخترها دستاورد انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه اصل سوم قانون اساسی می‌گوید دولت موظف است همه امکانات را به کار گیرد، گفت: باید مواظب باشیم پسرها و دخترهایمان خراب نشوند، به دولت می‌گویم این چه وضعیتی است. درصد بالایی از دانش آموزان نماز نمی‌خوانند. ما موظف هستیم از مسئولین بخواهیم رسیدگی کنند.

جنتی گفت: باید مسئولین جواب دهند چرا وضعیت آموزش و پرورش اینگونه است ، قبلا در دانشگاه وضع خراب می‌شد در حال حاضر در آموزش و پرورش وضعیت خراب می‌شود. مسئله بعدی معیشت است تحریم‌ها کار خود را کرده است اما خدا خواست رو پای خود ایستادیم. حقوق‌ها و فیش‌های نجومی نباید باشد، مردم می‌گویند ما گرسنه هستیم بعضی‌ها پاداش سیصد میلیونی می‌گیرند، این‌ها درد به دل مردم فقیر می‌گذارد.

وی ادامه داد: جشن‌های پرهزینه زیاد می گیرند، نباید این گونه باشد، من گفتم در لایحه بودجه بگردند جایی که هزینه زیاد است بگویند اما متاسفانه نشد. وقتی جای کمبود داریم چرا جای دیگر هزینه زیاد کنیم، برادران، نظام و انقلاب دست ما امانتی است. چه کسی باید تا ظهور حضرت ولی عصر عج الله تعالی کشور را حفظ کند؟ وظیفه خبرگان است.

رئیس مجلس خبرگان خطاب به روحانی گفت: آقای رئیس‌جمهور در دستگاه‌های شما کسانی هستند که انقلابی نیستند یا کم هستند. به ما نامه دادند که در یکی از وزارت‌خانه‌ها اعتقادی به انقلاب ندارند و یا کم هستند. امام گفت من چه در میان شما باشم یا نباشم انقلاب را حفظ کنید. جناب آقای رئیس‌جمهور نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

وی با اشاره به اینکه مسئله بعدی خیابان پاسدار است، یادآور شد: یک عده با چاقو ، قمه و زنجیر به وسط خیابان آمدند امنیت مردم را زیر پا بگذارند و آدم بکشند، اگر نیروی انتظامی نبود، معلوم نبود امنیت مردم چگونه باشد همچنین از قوه قضائیه ممنونم و امیدواریم هرچه سریعتر به پرونده افراد رسیدگی شود. الحمدالله محاکمات شروع شده است.

جنتی با بیان اینکه نکته بعدی کاروان راهیان نور است، گفت: کسانی که بی اعتقاد بودند هنگامی که از این سفر برمی‌گردند شاداب هستند.

وی با تاکید بر اینکه حجاب از مسائل مسلم اسلام است و شرف و عفت و شرافت زن است که باید آن را حفظ کنیم، گفت: عده ای دنبال آن هستند که حجاب را خدشه‌دار کنند. باید جلوی کسانی که می‌خواهند تظاهر به فسق کنند و با رقصیدن و برداشتن روسری‌شان که در واقع برداشتن عفت و شرافت‌شان است محکم برخورد شود و جلوی‌شان گرفته شود.

جنتی گفت: امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می‌کنند و این به نوعی ترویج به فسق و فجور است، قانون اساسی بر پایه دین اسلام تشکیل شده، و اینکه موضوع حجاب اجباری را مطرح می‌کنیم دین اسلام و شرع است.
شایان ذکر است بعد از شروع مراسم افتتاحیه انتخابات هیئت رئیسه دوم مجلس خبرگان پنجم برگزار شد که آیت‌الله جنتی با 66 رای مجدداً ریاست مجلس خبرگان پنجم را عهده‌دار شد.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان