سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 14:32

اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

شماره: 4949
Aa Aa

وکیل مشایی گفته موکلش به علت آتش زدن حکم صادره برای بقایی در مقابل سفارت انگلستان توسط مأموران امنیتی و در مقابل منزلش بازداشت شده است. مشایی مدعی است قوه قضائیه به زور و ناعادلانه احکامی را به بقایی منصوب و او را در شرایط سختی قرار داده است.

پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد؛
اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

به گزارش اسپادانا خبر، رسانه های نزدیک به رییس دولت های نهم و دهم مدعی شدند اسفندیار رحیم مشایی دقایقی پیش بازداشت شده است.
دولت بهار رسانه وابسته به دولت نهم و دهم مدعی شد؛ اسفندیار رحیم مشایی دقایقی پیش بازداشت شده است.

رحیم مشایی پس از آنکه روز پنجشنبه با حضور در برابر سفارت انگلیس حکم قضایی حمید بقایی را به آتش کشید، این حکم را ناعادلانه و برآمده از کانون های تصمیم گیر خارج از کشور عنوان کرده بود.

بر اساس اطلاعات به دست آمده وکیل مشایی در گفت و گو با رسانه ها گفته: موکلم به علت آتش زدن حکم صادره برای آقای بقایی در مقابل سفارت انگلستان، دقایقی پیش توسط مأموران امنیتی و در مقابل منزلش بازداشت شد.

رئیس نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم همچنین با حضور در منزل بقایی ضمن تأکید بر پاکدستی او مدعی شده بود که قوه قضائیه به زور و ناعادلانه احکامی را به وی منصوب کرده و او را در شرایط سختی قرار داده است.

پایگاه اطلاع رسانی دادگاه انقلاب اعلام کرد: حسب دستور قضایی بازپرس دادسرای عمومی تهران نامبرده توسط مامورین پلیس دستگیر و به منظور انجام تحقیقات بازداشت شد.

گفتنی است، رحیم مشایی یکی از نزدیک ترین افراد به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران است که پس از مخالفت های صریح با حکم معاون اولی اش، توسط احمدی نژاد به سمت ریاست نهاد رئیس جمهوری منصوب شده بود. مشایی در جریان بازداشت و دادگاه حمید بقایی بارها علیه قوه قضائیه و در دفاع از دوست قدیمی خود سخنرانی کرده بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان