شنبه، 2 شهريور 1398 - 4:29

نامه عربستان بر علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل تحویل شد

شماره: 4976
Aa Aa

عربستان در این نامه مدعی شده ایران، انصارالله را به موشک‌های بالستیک مجهز می‌کند. آن ها از شورای امنیت خواسته اند تهران به دلیل این موضوع مورد حسابرسی قرار گیرد.

پس از حمله موشکی ارتش یمن به عربستان؛
نامه عربستان بر علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل تحویل شد

پس از آنکه ارتش یمن در پاسخ به حملات مداوم ائتلاف عربی متجاوز علیه یمن چند موشک به سمت عربستان شلیک کرد، «عبدالله المعلمی» نماینده دائم عربستان در سازمان ملل نامه‌ای علیه ایران در این خصوص، به شورای امنیت سازمان ملل تحویل داد.

به گزارش اسپادانا خبر و بر اساس گزارش شبکه «العربیه»، عربستان در این نامه بار دیگر مدعی شده ایران، انصارالله را به موشک‌های بالستیک مجهز می‌کند، از شورای امنیت خواسته به مسئولیت‌های خود در حفظ امنیت و ثبات بین‌المللی و نیز ضرورت پاسخگو کردن ایران در این رابطه عمل کند و تهران به دلیل این موضوع باید مورد حسابرسی قرار گیرد.

این نامه یک روز پس از دیدار «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت تحویل داده می‌شود.

دوشنبه (دیروز) «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی با نمایش قطعاتی از موشک‎های یمنی شلیک شده به عربستان سعودی مدعی شد که ائتلاف، اسنادی را در اختیار دارد که نشان می دهد موشک‌های شلیک شده ایرانی است و توسط ایران در اختیار انصارالله قرار می‌گیرد.

موشک‌های مذکور عمق خاک عربستان را هدف قرار گرفت و سامانه دفاع هوایی پاتریوت سعودی، به جای هدف‌گیری موشکهای شلیک‌شده از سوی انصارالله، سایه آن را نشانه رفت و بدون اصابت به هدف تغییر مسیر داد و در یک منطقه مسکونی فرود آمد.

منبع/ العالم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان