تامین آب آشامیدنی مردم اصفهان با مشکل مواجه خواهد شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 ارديبهشت 1403 - 16:48

تامین آب آشامیدنی مردم اصفهان با مشکل مواجه خواهد شد

شماره: 5048
Aa Aa

عابدی با تاکید بر اینکه ابتدا باید نیاز آب آشامیدنی اصفهان را در نظر بگیرند و مازاد آن را به کشاورزان بدهند، درباره انتقال آب به اصفهان نیز گفته: اصفهان به شدت با بحران مواجه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبر داد؛
تامین آب آشامیدنی مردم اصفهان با مشکل مواجه خواهد شد

حیدرعلی عابدی درباره وضعیت آب استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر از نظر محاسبات آب آشامیدنی اصفهان در حاشیه زاینده رود به باغ‌های کشاورزان پمپاژ می‌شود، تا این ساعت هیچ اقدامی برای جلوگیری از آن نشده و پیگیری‌های ما نیز جواب نداده است، اگر همین رویه پیش برود مسلما برای تامین آب آشامیدنی مردم با مشکل مواجه می‌شویم.

وی با اشاره به نیاز آبی استان افزود: حدود 300 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی، صنعت 80 میلیون متر مکعب، نیاز کشاورز غرب اصفهان 400 میلیون متر مکعب، شرق استان 400 میلیون متر مکعب و تالاب گاوخونی 170 میلیون متر مکعب است که از مجموع این میزان آب در خوشبینانه ترین حالت حدود 400 میلیون متر مکعب آب در اثر ذوب شدن برف در سرچشمه‌های زاینده رود تا پاییز حاصل می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قبلا قرار بود طوری برنامه ریزی شود که 700 میلیون متر مکعب آب وارد مخازن شود که 200 میلیون متر مکعب نیز بر ای کشت پاییزه شرق اصفهان باقی بماند ولی آنقدر وضعیت بد است که از همین میزان 400 میلیون متر مکعب هر یک لیتر که از زاینده رود به باغ‌های اطراف می‌رود، از آب آشامیدن اصفهان کسر می‌شود و اکنون نیز به خاطر فشار جهاد کشاورزی اراده‌ای برای حل موضوع نمی‌بینیم. اما آیا باغات مهم‌تر است یا تامین آب آشامیدنی اصفهان؟

وی با تاکید بر اینکه ابتدا باید نیاز آب آشامیدنی اصفهان را در نظر بگیرند و مازاد آن را به کشاورزان بدهند، درباره انتقال آب به استان نیز گفت: انتقال آب از تمام برنامه‌ها متوقف شده و اکنون استان به شدت با بحران مواجه است.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان