يكشنبه، 6 آذر 1401 - 15:15

حضور جعفر پناهی با فیلم سینمایی سه رخ در جشنواره فیلم کن

شماره: 5062
Aa Aa

جعفر پناهی تنها فیلم سازی ایرانی است که تقریبا همه فیلهایش در جشنواره های الف دنیا نمایش اول داشته اند و اگر نخل طلای امسال را نیز بگیرد تنها فیلمساز ایرانی خواهد بود که از همه جشنواره های الف دنیا جایزه گرفته است.

دبیر هفتادو یکمین دوره جشنواره فیلم کن اعلام کرد؛
حضور جعفر پناهی با فیلم سینمایی سه رخ در جشنواره فیلم کن

فیلم سینمایی سه رخ به کار گردانی جعفر پناهی به جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۱۸ راه یافت

به گزارش اسپاداناخبر، دبیر هفتادو یکمین دوره جشنواره فیلم کن بصورت رسمی اعلام کرد که فیلم سینمایی سه رخ به کار گردانی جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن به نمایش در می‌آید.

فیلم سینمایی سه رخ در بخش اصلی و مسابقه جشنواره به نمایش در خواهد آمد پیش از این فیلم سینمایی همه می‌دانند به کار گردانی اصغر فرهادی در بخش مسابقه پذیرفته شده بود.برای اولین بار سینماگران ایرانی دو فیلم در بخش اصلی جشنواره فیلم کن دارند

جعفر پناهی برای چهارمین بار در جشنواره فیلم کن حضور دارد. او پیش از این با فیلم بادکنک سفید، در بخش دو هفته کارگردانان سه جایزه دوربین طلایی، منتقدان و جایزه دوهفته کارگردانان را گرفته بود وبا فیلم طلای سرخ جایزه ویژه هیات داوران و نوعی نگاه را گرفته بود همچنین اولین نمایش فیلم این فیلم نیست در جشنواره فیلم کن بود.

جعفر پناهی تنها فیلم سازی ایرانی است که تقریبا همه فیلهایش در جشنواره الف دنیا نمایش اول داشتند و اگر نخل طلای امسال را بگیرد تنها فیلمسازیایرانی است که از همه جشنواره الف دنیا جایزه گرفته است

جوایزی همچون شیر طلاى ونیز، خرس طلاى برلین، دوربین طلاى کن، کالسکه طلاى کن، یوزپلنگ طلاى لوکارنو،هوگوى طلاى شیکاگو، خوشه طلاى والادولد، لاله طلاى استانبول، قلب طلاى بوسنى، پرمدئوس طلاى گرجستان،پودوى طلاى شیلى، أسب طلاى دبى از جمله جوایز جعفر پناهی از جشنواره‌های مختلف است.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان