آمریکا و متحدانش بیش از 100 حمله در سوریه انجام داده‌اند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 10:58

آمریکا و متحدانش بیش از 100 حمله در سوریه انجام داده‌اند

شماره: 5076
Aa Aa

از یک مرکز تحقیقاتی علمی واقع در دمشق، یک "زرداخانه تسلیحات شیمیایی" در غرب حمص و "زرداخانه تسلیحات شیمیایی" و پست فرماندهی در نزدیکی حمص به عنوان اهداف حمله موشکی به سوریه نام برده شده است.

به گفته فرمانده تفنگداران ویژه آمریکا؛
آمریکا و متحدانش بیش از 100 حمله در سوریه انجام داده‌اند

آمریکا و متحدانش بیش از 100 حمله در سوریه انجام داده‌اند که پنتاگون اعلام کرده این حملات در پی "شواهدی جامع درباره مسئولیت دولت سوریه در حمله با سلاح شیمیایی با گاز کلر" صورت گرفته‌اند.

به گزارش اسپاداناخبر، به نقل از خبرگزاری رویترز، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا و جوزف دانفورد، فرمانده تفنگداران ویژه آمریکا گفتند که "سه تاسیسات مهم شمیایی" در چند حمله موشکی از دریا و با استفاده از جنگنده‌ها مورد هدف قرار گرفت.

پنتاگون این مساله را تایید نکرده که چه تعداد موشک در این حملات شلیک شده است.

ماتیس و دانفورد اظهار کردند که این حملات برای "هدف قرار دادن ظرفیت‌های تسلیحات شیمیایی سوریه بدون کشته شدن غیرنظامیان یا نیروهای خارجی درگیر جنگ داخلی سوریه به ویژه از روسیه" صورت گرفته است.

دانفورد به خبرنگاران گفت: ما این اهداف را برای کم کردن خطر درگیر شدن نیروهای روسی شناسایی کردیم.

ماتیس نیز تایید کرده که آمریکا تنها با "استناد به شواهد درباره استفاده از گاز کلر در حمله هفتم آوریل سال جاری میلادی در سوریه" این حملات هوایی را ترتیب داده و گفت: ما کاملا مطمئن هستیم که گاز کلر استفاده شده است. اما استفاده از گاز سارین در حمله سال گذشته میلادی در سوریه را نیز در وقت حاضر رد نمی‌کنیم.

وزارت دفاع آمریکا گفته است که یکی از اهداف در حمله امروز شنبه در سوریه یک مرکز تحقیقاتی علمی واقع در دمشق بوده و آن را "مرکز سوریه برای تحقیقات، توسعه، ساخت و آزمایش تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی" توصیف کرده است.

هدف دوم یک "زرداخانه تسلیحات شیمیایی" در غرب حمص بود.

سومین هدف در نزدیکی حمص شامل "زرداخانه تسلیحات شیمیایی" و پست فرماندهی بود.

منبع/ ایسنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان