يكشنبه، 5 تير 1401 - 10:40

جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن حاضر شود

شماره: 5210
Aa Aa

در بخشی از این نامه آمده: از نظر ما این حضور و مشارکت همچون پیام دوستی و مودت‌ فرهیختگان دو کشور تلقی خواهد شد.

نامه مشترک رئیس و مدیر جشنواره فیلم کن به حسن روحانی:؛
جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن حاضر شود

رئیس و مدیر هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن با انتشار نامه‌ای مشترک خواستار حضور جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن شدند.

به گزارش اسپاداناخبر در متن نامه تیر فرمو مدیر و پیر لسکور رئیس هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن آمده است : آقای حسن روحانی، رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران با سلام و احترام به عرض می رساند فستیوال کن مفتخر است که سنت دیرینه‌ای در تبادلات سینمایی با سینمای ایران دارد. فیلمهای ایرانی بسیاری در بخش‌های مختلف فستیوال ما به نمایش در آمده‌اند و شاهدی بوده‌اند بر پویایی سینمای شما که شهرت جهانی دارد. امسال باز هم، جشنوارهٔ ما مفتخر است که در هقتادو یکمین دوره‌اش پذیرای یک فیلمساز بزرگ ایرانی باشد. فیلم «سه رخ» آقای جعفر پناهی یکی از فیلمهای منتخب بخش اصلی جشنوارهٔ امسال است.

ما از شما تقاضا داریم که از دعوت فستیوال از آقای پناهی حمایت بفرمایید تا ایشان بتوانند از ۸ تا ۱۹ ماه مه در فستیوال حضور داشته باشند. جناب آقای رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران، احترامات عمیق ما را بپذیرید. همچنین متن نامه ای که خطاب به ژان-ایو لو دریان وزیر امور اروپا و امور خارجه نوشته شده به شرح زیر است : جناب وزیر، فیلم «سه رخ» فیلمساز ایرانی، آقای جعفر پناهی یکی از فیلمهای منتخب بخش اصلی ۷۱ مین جشنوارهٔ کن می‌باشد.

همانطور که مرسوم است و همچون سایر فیلمهای منتخب بخش اصلی جشنواره، ما علاقمندیم که از فیلمساز مورد نظر دعوت کنیم که برای معرفی فیلم خود در جشنوارهٔ امسال که از ۸ تا تا ۱۹ ماه مه جریان دارد، حضور داشته باشد. فستیوال بی‌‌‌نهایت قدر‌دان شما خواهد بود اگر محبت کرده و تقاضای کتبی ما برای تسهیل حضور آقای جعفر پناهی در فستیوال را به رییس جمهور ایران برسانید و در صورت امکان از آن حمایت کنید از نظر ما این حضور و مشارکت، روابط فرهنگی فیمابین دو کشور فرانسه و جمهوری اسلامی ایران را تقویت کرده و همچون پیام دوستی و مودت‌ فرهیختگان دو کشور تلقی خواهد شد.آقای وزیر، احترامات عمیق ما را بپذیرید.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان