پاسخ فرماندار شهر ری در مورد مومیایی منتسب به رضاشاه | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:04

پاسخ فرماندار شهر ری در مورد مومیایی منتسب به رضاشاه

شماره: 5219
Aa Aa

مرده‌ای بوده که پیدا شد و حالا هم دفن شده دیگر. این همه هر روز در کشور می‌میرند. ضرورتی ندارد که من جست‌وجو کنم که قبر هر کدام کجاست.

حاشیه های ادامه دار خبر کشف مومیایی رضاشاه؛
پاسخ فرماندار شهر ری در مورد مومیایی منتسب به رضاشاه

فرماندار شهر ری درباره‌ی جسد مومیایی کشف شده منسوب به پهلوی اول می‌گوید: مرده‌ای بوده که پیدا شد و حالا هم دفن شده دیگر. ما که وقت نداریم یک مرده‌ای که حالا پیدا شده را آنقدر پیگیری کنیم. این همه هر روز در کشور می‌میرند. ضرورتی ندارد که من جست‌وجو کنم که قبر هر کدام کجاست.

به گزارش اسپاداناخبر، خبری که روز سوم اردیبهشت‌ماه مبنی بر کشف یک مومیایی در شهری ری منتشر شد، خیلی زود دست به دست گشت و تا امروز همچنان از خبرهای داغِ رسانه‌هاست اما جالب اینجاست که تاکنون هیچ یک از نهادهای رسمی کشور حاضر به ارائه‌ی پاسخی شفاف و دقیق در این باره نشده‌اند.

اظهارنظرهای جسته‌گریخته‌ای هم که در این باره منتشر شده، هنوز نتوانسته تکلیفی برای این مومیایی مشخص کند. شواهدی که از همان ابتدا ارائه شد، این جسد را منسوب به پهلوی اول می‌کرد اما انتشار این خبر چندان بار سیاسی یافت و پایِ اظهارات پراکنده‌ی سیاسی چه از سوی نهادهای رسمی و چه از سوی طبقات مختلف اجتماعی را به میان آورد که راه را بر هرگونه مباحث علمی-تاریخی بست.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان