وقوع چندین انفجار شدید در اطراف فرودگاه نظامی حماه سوریه | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 22:58

وقوع چندین انفجار شدید در اطراف فرودگاه نظامی حماه سوریه

شماره: 5364
Aa Aa

یک منبع امنیتی سوری گفته که در یکی از انبارهای مهمات در فرودگاه حماه آتش سوزی به وقوع پیوسته و این امر منجر به وقوع چهار انفجار پی در پی شده است.

اسرائیل یک انبار تسلیحات وابسته سپاه پاسداران را هدف قرار داد؛
وقوع چندین انفجار شدید در اطراف فرودگاه نظامی حماه سوریه

به گزارش اسپاداناخبر به نقل از روسیا الیوم، خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) اعلام کرد که صدای وقوع انفجارهایی بزرگ در اطراف فرودگاه نظامی حماه شنیده شده است.

برخی از فعالان در شبکه های اجتماعی گفتند که صدای وقوع چهار انفجار حداقل در حومه شهر حماه شنیده شده است و تصاویری منتشر کردند که در آن ستون دود دیده می شود که بر فراز محل های انفجار به آسمان رفته است. هنوز دلیل این انفجارها مشخص نیست و نیز مشخص نیست آیا تلفات انسانی داشته است یا نه. برخی از فعالان نیز مدعی شدند اسرائیل یک انبار تسلیحات وابسته سپاه پاسداران ایران را هدف قرار داده است این در حالی که برخی دیگر تأکید کردند که انفجارها در کارگاه مواد منفجره داخل فرودگاه رخ داده است و تلفاتی در پی نداشته است. یک منبع امنیتی سوری نیز گفت که در یکی از انبارهای مهمات در فرودگاه حماه آتش سوزی به وقوع پیوسته و این امر منجر به وقوع چهار انفجار پی در پی شد. این منبع تأکید کرد که تحقیقات درباره دلایل وقوع آتش سوزی ادامه دارد و احتمالا این آتش سوزی در اثر گرمای شدید رخ داده است. این منبع امنیتی در ادامه گفت که آتش سوزی همچنان ادامه دارد و خودروهای آتش نشانی در تلاش برای مهار آتش هستند. «رامی عبدالرحمن» مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه، وابسته به مخالفان سوری، نیز اعلام کرد که انفجارها در انبار تسلیحات و مهمات ارتش سوریه در فرودگاه در نزدیکی شهر حماه به وقوع پیوسته است. خبرگزاری سانا در خبری دیگر اعلام کرد که یک انفجار جدید در محل حادثه به وقوع پیوسته است و تعداد انفجارها به پنج انفجار رسید. در تحولی دیگر،خبرنگار سانا در حماه گزارش داد:پس از تخلیه شدن شهرک «عقرب» واقع در ریف جنوبی حماه از تروریست ها، ماموران پلیس وارد این شهرک شده اند و پرچم ملی بر فراز ساختمان شهرداری این شهرک را به اهتزار در آوردند.

منبع/ جماران

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان