پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 6:22

نیروهای ایرانی در لباس ارتش سوریه به مرزهای اسرائیل بازگشته اند

شماره: 5512

کاروان‌هایی وارد درعا و قنیطره در نزدیکی بلندی‌های جولان و مرز اسرائیل شده‌اند اما این بار یونیفورم‌های ارتش سوریه را به تن دارند و پرچم سوریه را حمل می‌کنند؛ این کاروان‌ها حامل راکت‌ و موشک‌ هستند.

وال استریت ژورنال آمریکا ادعا کرد؛

به گزارش اسپاداناخبر، به ادعای وال استریت ژورنال آمریکا، نیروهای ایرانی و حزب‌الله در قالب نیروهای مبارز دولتی به مرزهای جنوب سوریه برگشته‌اند.

این رسانه آمریکایی مدعی شده وضعیت نیروهای ایرانی در مرزهای اسرائیل موضوع درگیری هفته‌های اخیر بوده و اسرائیل از روسیه خواسته که متحدان ایرانی‌اش را مجبور به عقب نشینی از مرزها کند.

بر اساس ادعای این رسانه، بسیاری از نیروها منطقه را ترک کرده‌اند اما این عقب نشینی موقتی بوده است.

ژورنال به نقل از شورشیان معارض اسد مدعی شد: کاروان‌هایی وارد درعا و قنیطره در نزدیکی بلندی‌های جولان و مرز اسرائیل شده‌اند اما این بار یونیفورم‌های ارتش سوریه را به تن دارند و پرچم سوریه را حمل می‌کنند.

این مجله آمریکایی مدعی شده کاروان‌ها حامل راکت‌ها و موشک‌ها بوده‌اند و همین مساله منجر به نگرانی اسرائیل شده است.

یک مقام اسرائیلی به وال استریت گفته: شما می‌توانید مطمئن باشید که اسرائیل نسبت به هر اتفاقی که در اطرافش می‌افتد آگاه است.

ارزیابی اسرائیلی‌ها نشان می‌دهد که هزاران نیروی حامی دولت سوریه از سوی ایران و از کشورهای افغانستان و پاکستان و عراق و جامعه بزرگ شیعه به این منطقه آمده‌اند.

منبع/ جماران