پنجشنبه، 7 مهر 1401 - 9:07

افزایش قیمت لبنیات ممنوع شد

شماره: 733
Aa Aa

معاون بازرسی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان افزایش قیمت لبنیات به هر بهانه ای را ممنوع دانست و گفت: این سازمان با متخلفین برابر قانون برخورد می کند.

دبیر انجمن صنایع لبنی؛
افزایش قیمت لبنیات ممنوع شد

به گزارش اسپادانا ، مجتبی فراهانی با تأکید بر اینکه هرگونه افزایش قیمت لبنیات ممنوع است، اظهار داشت: پیش از این تفاهمنامه‌ای میان سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان با انجمن تولیدکنندگان لبنیات منعقد شده بود که آنها به هیچ یک از تعهدات خود در مفاد این تفاهمنامه عمل نکرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه به همین دلیل از نظر سازمان حمایت این تفاهمنامه ملغی شده است، افزود: افزایش قیمت لبنیات به هر بهانه ای ممنوع است و سازمان با متخلفین برابر قانون برخورد لازم را انجام خواهد داد.
در چند ماه اخیرکارخانجات لبنی به دلیل مازاد تولید و البته کاهش قدرت خرید مردم تخفیفاتی را در قیمت انواع محصولات خود برای مصرف کنندگان اعمال می‌کردند. اما این روزها برخلاف تمام وعده‌های مسئولین مبنی بر عدم گرانی لبنیات برخی از کارخانجات لبنی اقدام به افزایش قیمت شیر و فرآورده‌های آن نموده اند.
این در حالی است که رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده که طبق مصوبه دولت قیمت هر کیلوگرم شیرخام 1440 تومان است و تاکنون هیچ افزایشی در نرخ شیر خام نداشته ایم و دستگاه های نظارتی باید با گرانفروشان برخورد کنند.
البته اظهارات باکری به عنوان دبیر انجمن صنایع لبنی در مورد دلایل گرانی قیمت شیر هم شنیدنی است. وی با اعتقاد به اینکه اصل عرضه و تقاضا مبنای قیمت کالا در بازار محسوب می‌شود، گفته است: بر این اساس، شرکتی قیمت محصولاتش را افزایش و شرکت دیگری با تخفیف اجناس خود را عرضه می‌کند و در این میان مصرف کننده باید انتخاب‌گر باشد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان