حجت الاسلام یونسی: با تحريف سخنانم فضاسازی کردند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:34

حجت الاسلام یونسی: با تحريف سخنانم فضاسازی کردند

شماره: 962
Aa Aa

جمهوری اسلامی ایران با توجه به شعار اصلی دولت مبنی بر همراهی و تنش‌زدایی در منطقه خاورمیانه و جهان، از همگرایی فرهنگی و اشتراکات تاریخی گسترده‌ای با کشورهای منطقه خاورمیانه برخوردار است.

در دیدار نوروزی با نمایندگان اقلیت های دینی؛
حجت الاسلام یونسی: با تحريف سخنانم فضاسازی کردند

به گزارش اسپادانا خبر، حجت الاسلام علی یونسی در دیدار نوروزی با نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برداشت های اخیر برخی رسانه ها از سخنانش اظهارداشت: آنچه گفتم حرف جدیدی نبود. ملت ایران در طول تاریخ با ملت های همسایه خود پیوند قومی و فرهنگی داشته است. ملت و جمهوری اسلامی ایران از اتفاقاتی مانند آنچه برای ایزدی ها و سایر اقوام و اقلیت های مذهبی و دینی در عراق و سوریه رخ داد، متاثر شد.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مقتدر خود را دوست و حامی کشورها و مردم منطقه خاورمیانه می داند و همواره بر تمامیت ارضی و استقلال آن کشورها تاکید می کند. یونسی در ادامه بیان کرد: برخی جریانات سیاسی سخنم را به گونه دیگری منعکس کردند به طوریکه رسانه های خارجی که ضد جمهوری اسلامی ایران هستند و از نفوذ معنوی ایران در منطقه خاورمیانه ناراحتند، سخنانم را تحریف کردند و به فضاسازی رسانه ای پرداختند.

نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تبریک سال نو و تشکر از حمایت های دولت یازدهم و اقدامات دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی برای پیگیری مسایل اقلیت های دینی، خواستار توجه و کمک بیشتر دولت در حوزه اجرایی و همچنین رفع مشکلات حقوقی اقلیت های دینی شدند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان