پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 5:22

حمله موشکی آمریکا به سوریه

در صورت تداوم حملات شیمیایی در سوریه سکوت نخواهیم کرد؛

وزیر خارجه فرانسه: هدف عملیات نظامی در سوریه نه ساقط کردن نظام ِ اسد که توقف "تجاوزات" او بر ملتش بود

وزیر دفاع فرانسه نیز با بیان این که روسیه را در جریان جزئیات عملیات قرار داده بوده گفته: عملیات نظامی ما تاسیساتی را هدف گرفت که از آن برای تولید سلاح برای "کشتار غیرنظامیان سوری"‌ استفاده می‌شود.

سی موشک در این حملات شلیک شدند؛

دولت سوریه می گوید یک سوم موشک های شلیک شده ی آمریکا و متحدانش به خاک این کشور نابوده شده است

یک مقام رسمی سوریه به خبرگزاری رویترز گفته است: "روسیه پیش از انجام حملات به ما هشدار داده بود و از چند روز پیش این پایگاه‌ها تخلیه شده بودند."

به گفته فرمانده تفنگداران ویژه آمریکا این اهداف برای کم کردن خطر درگیر شدن نیروهای روسی شناسایی شده است؛

آمریکا و متحدانش بیش از 100 حمله در سوریه انجام داده‌اند

از یک مرکز تحقیقاتی علمی واقع در دمشق، یک "زرداخانه تسلیحات شیمیایی" در غرب حمص و "زرداخانه تسلیحات شیمیایی" و پست فرماندهی در نزدیکی حمص به عنوان اهداف حمله موشکی به سوریه نام برده شده است.

پنج نفر در نتیجه حمله موشکی آمریکا کشته شده اند؛

پایگاه نظامی "الشریعات" سوریه و هواپیما های آن به طور کامل ویران شده است

مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری امریکا اعلام کرد واشینگتن تلاش کرده در نتیجه این حمله موشکی در بین نظامیان روسی در سوریه تلفات ببار نیاید/ وزیر خارجه سوریه پیشتر اعلام کرده بود، ارتش سوریه نه علیه افراد غیر نظامی و نه علیه تروریست ها هیچگاه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده و نخواهد کرد.

واکنش‌های بین‌المللی به حمله آمریکا به سوریه؛

حمایت فرانسه، انگلستان، آلمان، استرالیا، ترکیه، عربستان و رژیم اشغالگر قدس از حمله نظامی آمریکا به سوریه/ ایران و روسیه محکوم کردند

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که پایگاه «شعیرات» واقع در استان حمص را بمباران کرده است. طبق ادعای آمریکا، حمله شیمیایی در استان ادلب از این پایگاه انجام شده بود.