چهارشنبه، 5 آذر 1399 - 20:42

آمار جان باختگان کرونا در ایران از ۴۳ هزار نفر گذشت

شماره: 11857
Aa Aa

از دیروز تا امروز ۱۳ هزار و ۲۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۴۷۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داه اند.

با اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران؛
آمار جان باختگان کرونا در ایران از ۴۳ هزار نفر گذشت

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت:

از دیروز تا امروز ۲۹ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۲۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۳۸ نفر از آنها بستری شدند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود:

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۱۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

به گزارش اسپادانا خبر، لاری ادامه داد: 

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۳ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.

وی افزود:

تا کنون ۵۸۳ هزار و ۷۰۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۵۷۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون پنج میلیون و ۶۶۷ هزار و ۵۳۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود:

استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان