ابراهیم رئیسی در نیویورک با رئیس فیفا دیدار کرد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:56

ابراهیم رئیسی در نیویورک با رئیس فیفا دیدار کرد

شماره: 23543
Aa Aa

رئیس جمهور اسلامی ایران خواستار ارتقای اخلاق حرفه‌ای در ورزشکاران و میادین و نیز مراقبت از اعمال نفوذ سیاسیون در این ورزش پرطرفدار شده است.

برگزاری مسابقه تیم ستارگان جهان با ستارگان ایران؛
ابراهیم رئیسی در نیویورک با رئیس فیفا دیدار کرد

سید ابراهیم رئیسی در سومین روز سفر خود به نیویورک در دیدار «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) که در هتل محل اقامت رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد فوتبال را ورزشی پر جاذبه و مورد علاقه بسیاری از مردم به‌ویژه جوانان و یکی از زمینه‌های مهم برای ایجاد نشاط در جامعه عنوان کرد و گفت:

لازم است سیاست‌گذاران و دست‌اندرکاران رشته ورزشی فوتبال در کنار توجه به ارتقای توانایی فنی و تاکتیکی بازیکنان ارتقای اخلاق حرفه‌ای در ورزشکاران و میادین مسابقات را نیز مورد توجه ویژه قرار دهند.

به گزارش اسپادانا خبر، او همچنین ورزش به‌ویژه رشته فوتبال را یکی از بسترهای مناسب برای نزدیکی بیشتر و توسعه روابط کشورها دانست و از رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال خواست مراقب اعمال نفوذ سیاسیون در این ورزش پرطرفدار و هدایت آن به سمت اهداف و اغراض سیاسی باشد.

«جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار و گفتگو با رئیس جمهور اسلامی ایران از اهتمام و تلاش‌های دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه ورزش به‌ویژه فوتبال در اقصی نقاط ایران و همچنین تعامل و همکاری بسیار خوب و سازنده با فدراسیون جهانی فوتبال تقدیر و تشکر کرد.

اینفانتینو در این دیدار همچنین بر آمادگی فدراسیون بین‌المللی فوتبال برای حمایت از فوتبال ایران، معرفی ظرفیت‌ها و استعدادهای فوتبالی ایران و آشنایی دادن ملت‌ها با فرهنگ ایرانی تاکید کرد و به رئیسی پیشنهاد برگزاری یک مسابقه فوتبال میان تیم ستارگان جهان با ستارگان ایران به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک را داد که با موافقت رئیسی همراه بود.

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال همچنین در این دیدار یک توپ فوتبال به رئیسی اهدا کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان