يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 12:53

از ابتدای سال ۱۴۰۲ ساعت رسمی ایران تغییر نخواهد کرد

شماره: 17769
Aa Aa

فضای سیاسی ایران آزاد است و گروه‌ها در چارچوب قانون اظهارنظر می کنند اما اقتضائات این است که بیش از گذشته به قانون و مصالح کشور پایبند باشند.

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان ایران؛
از ابتدای سال ۱۴۰۲ ساعت رسمی ایران تغییر نخواهد کرد

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان ایران در نشست خبری خود گفت:

طرح «تغییر ساعت رسمی کشور» مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

در مرحله قبل ابهاماتی نسبت به این مصوبه وجود داشت که با اصلاحات مجلس این ابهامات از بین رفت. در این طرح بین ساعت رسمی کشور و ساعت کاری کارکنان تفکیک انجام شد. در مورد ساعت رسمی کشور دولت دیگر نمی‌تواند ساعت را تغییر دهد اما در مورد ساعت کاری کارکنان با توجه به منطقه و جغرافیا دولت می‌تواند ساعت کاری کارکنان را تغییر دهد. این قانون از ابتدای سال ۱۴۰۲ اجرایی می‌شود. هر نهادی باید در راستای وظایف خودش کار کارشناسی و تخصصی انجام دهد ما در شورای نگهبان درباره خوب بودن یا بد بودن یک مصوبه و ضرورت تصویب آن ورود نمی‌کنیم و تنها ورود ما در حوزه مغایرت با شرع و قانون اساسی است. گاهی نسبت به مصوبه مخالفین و موافقینی وجود دارد که ما در این حوزه ورود نمی‌کنیم و این وظیفه مجلس است اما در رابطه با مغایرت با شرع و قانون باید کار کارشناسی انجام دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با تاثیر فعالیت رسانه‌ای در تایید صلاحیت‌ها نیز گفت:

فضای سیاسی کشور باز و آزاد است و گروه‌ها آزاد هستند در چارچوب قانون اظهارنظر کنند اما اقتضائات کشور این است که بیش از گذشته به قانون و مصالح کشور پایبند باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان