پنجشنبه، 9 تير 1401 - 15:57

از فیلمسازانی که علیه نظام و منافع ملی فیلم می‌‌‌سازند حمایت نمی‌کنیم

شماره: 17704
Aa Aa

تلاش‌مان بر کشف استعدادهای جوانان انقلابی در حوزه سینماست| از فیلم‌های غربگرایانه و مغایر با مبانی دینی و اخلاقی به هیچ وجه حمایت نمی‌کنیم.

محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی ایران؛
از فیلمسازانی که علیه نظام و منافع ملی فیلم می‌‌‌سازند حمایت نمی‌کنیم

محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی ایران در همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها گفت:

رویکرد سازمان در دولت مردمی توجه به گفتمان انقلاب اسلامی است بنابراین در این حوزه کلیه سیاست‌های اجرایی و عملیاتی با رویکرد انقلابی حول محورهایی چون قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری مبتنی بر اخلاق، آگاهی و امید طراحی می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر، وی اظهار امیدواری کرد که این نشست بتواند کمک کند تا بدانیم که در استان‌ها با رویکرد انقلابی قرار است چه کار کنیم؟ چالش‌ها و مشکلات متعدد است و فرصت کم و همگی موظف و مسئولیم که در جهت گفتمان جدید، مردم‌گرایی و عدالت فرهنگی به رشد عمومی فرهنگ و به صورت خاص حوزه سینما و اعتلای آن کمک کنیم.

خزاعی با بیان اینکه رویکردهای ما مبتنی بر مطالبات جامعه و خانواده‌هاست اظهار کرد:

در ترجیح مفاهیم، مضامین و موضوعات قطعا رویکرد انقلابی، دینی، ملی، فرهنگ عمومی و نیاز خانواده‌ها مورد توجه ماست. از فیلم‌های غربگرایانه و مغایر با مبانی دینی و اخلاقی به هیچ وجه حمایت نمی‌کنیم. از فیلمسازانی که علیه نظام و منافع ملی فیلم می‌‌‌سازند نیز حمایت نمی‌کنیم. خوشبختانه، قاطبه جامعه سینمایی همین دغدغه مشترک ما را دارند.

وی گفت: حمایت ما در مسیر کشف استعدادها و نخبه شناسی و نخبه گزینی در همه مناطق کشور است و قرار نیست با رانت سرمایه و روابط فیلمسازان وارد چرخه حرفه‌ای سینما شوند و ملاک استعدادهاست. ضمن احترام به پیشکسوتان حوزه سینمایی تلاش‌مان بر کشف استعدادهای جوانان انقلابی در حوزه سینماست. یکی از ماموریت‌های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بنیاد سینمایی فارابی و … کشف استعدادهای جوان برای فیلم اولی‌ها است تا بتوانیم از آثار تولیدی آن‌ها حمایت کنیم.

رئیس سازمان سینمایی اظهار داشت: 

با اتمام دوره مدیریت از ما خواهند پرسید شما که داعیه انقلابیگری داشته‌اید در این زمینه چه کرده‌اید؟

خزاعی توجه به تنوعات فرهنگ‌های بومی و منطقه‌ای در استان‌ها در تولید محتوا فرهنگی و موضوعات جشنواره‌ها، حمایت از افزایش فضای نمایش فیلم و سالن‌سازی در استان‌ها و مناطق محروم با جذب توان نهادهای دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی و توجه به اولویت‌های موضوعی مانند موضوعات قرآنی، نماز و نیایش، دفاع مقدس، محرم، گسترش فرهنگ رضوی، میراث فرهنگی، خلیج فارس، کویر و زندگی، روستا و عشایر، آیین‌ها و فرهنگ مناطق و نواحی در تولیدات سینمایی و جشنواره‌های استانی را مورد تاکید قرار داد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان