جمعه، 8 مهر 1401 - 20:03

بنیه مالی مردم برای خرید کالای دست دوم هم ضعیف شده است

شماره: 19341
Aa Aa

داود عبداللهی فرد می گوید نقدینگی مردم پایین است به طوری که گاهی کالای دست دوم را هم قیمت می‌گیرند و به دلیل قیمت بالا از خرید منصرف می‌شوند.

رئیس اتحادیه سمساری ها و امانت فروشان تهران؛
بنیه مالی مردم برای خرید کالای دست دوم هم ضعیف شده است
داود عبداللهی فرد، رئیس اتحادیه سمساری ها و امانت فروشان تهران گفت:
بنیه مالی مردم حتی برای خرید کالای دست دوم ضعیف شده و در واقع نقدینگی مردم پایین است به طوری که گاه مردم کالای دست دوم را هم قیمت می‌گیرند و به دلیل قیمت بالا از خرید منصرف می‌شوند.
 
به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، او اظهار داشت:
متأسفانه صنف ما وضعیت خوبی ندارد و به دلیل گرانی کالا مشکلات زیادی داریم. زمانی مردم برای جابجایی منزل خودشان رو به معاوضه وسایل می‌آوردند و کالای دست دوم استفاده می‌کردند اما در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت‌ها میان کالای دست دوم و نو، مردم رو به نگهداری از کالاهای خود آوردند مگر آن که کالای موردنظر معیوب باشد یا بی‌نهایت فرسوده شود که به بازار سمساری‌ها و امانت فروشی‌ها برسد.
وی گفت:
قشر متوسط رو به ضعیف جامعه به این بازارها علاقه دارند زیرا آن‌ها که تمکن مالی دارند کالای نو را به هرحال می‌خرند. استقبال مردم در شهرهای بزرگ از سمساری‌ها بیشتر است زیرا در شهرهای کوچک افراد پایبند به تجملات نیستند.
او در خصوص برون رفت از رکود حاکم بر بازار سمساران گفت:
ما مغازه های بسیاری داریم که فاقد پروانه کسب است که این باید از سوی اتاق اصناف، اماکن و بازرگانی حمایت شوند. در حال حاضر بسیاری از تخلفات و شکایت‌هایی که با آن مواجه می‌شویم مربوط به مغازه هایی است که پروانه کسب ندارند. ما زمانی قانونی تصویب می‌کنیم اما اجرایی نمی‌شود.
 
برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان