تنها لباس ملی ما چادرمان است | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 13:15

تنها لباس ملی ما چادرمان است

شماره: 18692
Aa Aa

اروپا یک باغ وحش منظم است| غربی ها اینجا می آیند می گویند فکر می کنیم داریم در اروپا قدم می زنیم| از ایران رهاتر و برهنه تر در دنیا جایی سراغ دارید به من بگویید.

کجای این ۱۰ سال گذشته گشت ارشادی بوده است؟
تنها لباس ملی ما چادرمان است

حسین جلالی، نماینده رفسنجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی گفت:

کجای این ۱۰ سال گذشته گشت ارشادی بوده است؟

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از خبرآنلاین گفت:

از ایران رهاتر و برهنه تر در دنیا جایی سراغ دارید به من بگویید. کو گشت ارشاد؟ قانون مرتب زیر پا گذاشته می شود. ایران کشوری است که هنجارشکنی و قانون شکنی در آن پر است. اصلا نمی گویم پوشش و حجاب اسلامی در آن هست یا نیست. این قانون حجاب اجرا می شود یا نمی شود؟ شما لباس ملی یا هویت یا لباس ایرانی یا اسلامی دارید؟ نه. ما نباید پوشش ایرانی داشته باشیم؟ تنها لباس ملی ما چادرمان است که آن را هم حذف کردید. ما نباید هویت ، پوشش و لباس ملی داشته باشیم؟ قانون چه می گوید؟ اگر قانون هست باید قانون شکنان تبرئه شوند یا کسانی که می خواهند قانون را رعایت کنند؟ کسانی که پوشش اسلامی را می خواهند رعایت کنند امروز مورد حمله قرار می گیرند و امنیت ندارند.

او ادامه داد:

اروپا یک باغ وحش منظم است. هر کس از این قانونی که گذاشته تخلف کند از خدمات اجتماعی محروم می شود. من دفاع نمی کنم چه چیزی باید باشد و چه چیزی را باید پوشید. من می گویم قانون هست یا نه؟ اگر هست از قانون حمایت کنید وگرنه سنگ روی سنگ بند نمی شود و هیچ چیز برای شما باقی نمی ماند. یا قانون نگذارید یا اگر قانون می گذارید به قانون احترام بگذارید و پای بند باشید. کشوری که قانون نداشته باشد هرج و مرج است. کشوری که در آن قانون نباشد سنگ روی سنگ بند نمی شود. شما به جای حمایت از قانون و کمک به آن می آیید می گویید مردم گرسنه اند. آن یکی می گوید پابرهنه گان را رها کردید و به سر برهنه گان چسبیدید؟ آن دیگری چیز دیگری می گوید. با جنجال سیاسی و هوچی بازی باورها و ارزش ها را یکی پس از دیگری درنوردیدید. امروز در کشور هیچ گونه حد و مرز و حریمی نه در پوشش، نه در فضای مجازی و نه در باورها نمانده است. برخوردها با پوشش هیچ فرقی نکرده. قبلا برخوردی نمی کردیم الان هم برخورد نمی کنیم.

وی گفت:

شما بروید پل طبیعت و ونک را ببینید. لواسانات را ببینید. شما اصلا در جامعه نیستید. شما در جامعه اصلا پوششی می بینید؟ غربی ها اینجا می آیند و می گویند فکر می کنیم داریم در اروپا قدم می زنیم. برهنگی جامعه را گرفته است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان