سه شنبه، 28 دى 1400 - 14:27

تنها نقطه سبز ایران هم زرد شد

شماره: 10947
Aa Aa

از دیروز تا امروز دو هزار و ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ درایران شناسایی شده و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسیده است.

با اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران؛
تنها نقطه سبز ایران هم زرد شد

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: 

از دیروز تا امروز ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۴۳ نفر از آنها بستری شدند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر رسید.

لاری گفت: 

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.

وی افزود:  تا کنون ۲۹۵ هزار و ۶۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۳۹۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون دو میلیون و ۸۳۶ هزار و ۲۵۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی درباره استانهای در وضعیت قرمز بیماری گفت: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری گفت: استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی گفت: تنها نقطه سبز کشور و بدون بیماری کرونا در جزیره ابوموسی بود که متاسفانه به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان