حجاب در ایران اجباری نیست | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 29 ارديبهشت 1403 - 23:54

حجاب در ایران اجباری نیست

شماره: 24184
Aa Aa

عناصری با استفاده از از امکانات کشور به درجه نخبگانی رسیده اما به این دلیل که در فلان کشور امکانات بیشتری می‌دهند چشم بر رنج ملت خود می‌بندد تا خودروی لوکس‌تر سوار شود و در خانه وسیع‌تر زندگی کند. شما این انگیزه برای مهاجرت را تقدیس می‌کنید؟

علم الهدی امام جمعه مشهد در مراسم روز دانشجو؛
حجاب در ایران اجباری نیست

علم الهدی امام جمعه مشهد در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:

خیلی چیزها درباره بنده می‌گویند و هر کس در این شهر هر چه را دلش خواست به ما نسبت می‌دهد. بنده اینجا برای چندمین بار به‌صراحت می‌گویم که در انتصابات هیچ نقشی ندارم. 

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، در یخشی از اظهارات احمد علم الهدی در مراسم روز دانشجو آمده است:

*ما حجاب اجباری نداریم. بنده این را قبول ندارم که حجاب در ایران اجباری است. این فضیلتی است که باید برای مردم تبیین شود و نیاز به کار فرهنگی دارد.

*خانمی که در وقت اذان، چادر بر سر می‌گذارد و نماز می‌خواند اما در سایر اوقات، خود را از دید نامحرم حفظ نمی‌کند هنوز گرفتار گناه است.

*اصلاً نباید حجاب با زور به مردم تحمیل شود. با این حال آسیبی که امروز در کشور وجود دارد موضوع بی حجابی است و بی‌حجابی به‌عنوان یک چالش سیاسی و اجتماعی با اصل موضوع حجاب تفاوت دارد زیرا امروزه کاربری آن تغییر کرده و دشمن امیدوار شده از آن استفاده کند تا به سلطه سیاسی دست یابد.

*عناصری هستند که سال‌ها از امکانات کشور استفاده کرده و به درجه نخبگانی رسیده اما فقط به این دلیل که در فلان کشور همسایه امکانات بیشتری می‌دهند چشم بر رنج ملت خود می‌بندد تا خودروی لوکس‌تر سوار شود و در خانه وسیع‌تر زندگی کند. شما این انگیزه برای مهاجرت را تقدیس می‌کنید؟ به نظر شما یک دولت یا یک حاکمیت برای حفظ این افراد باید چه‌کار کند؟ یعنی بیاید به قیمت تقویت اختلاف طبقاتی و محروم ماندن بسیاری از مردم از حداقل امکانات تمناهای نفسانی و میل فرد به کسب بی‌حد و حساب مال را تأمین کند تا فقط او از کشور نرود؟ باید انگیزه مهاجرت را پیش از هر چیز در فرد مهاجر جستجو کنید. درست است که فرهیخته ما باید از کیفیت زندگانی مطلوبی برخوردار باشد اما وقتی هدف درآمد کلان باشد این دیگر انگیزه مقدس و متعالی نیست. معنای این کلام چیست؟ یعنی وضع ما در این کشور به جایی رسیده که حتی دانشمندان ما از کفاف و عفاف خود ناامید هستند؟ یا نه، بحث این است که فرد به دنبال درآمدهای آن‌چنانی است و چون این وضع در کشور تأمین نمی‌شود، راه به کشور اجنبی پیدا می‌کند؟

*در برآورد و نظرسنجی که اخیراً انجام شده حجاب از دید بخش قابل‌توجهی از مردم ما به‌عنوان یک فضیلت شناخته می‌شود حتی آن‌هایی که پایبند به حجاب نبوده‌اند. در این شرایط به نظر شما حکومت باید از حقیقت و واقعیتی که بخش اعظم جامعه ما آن را فضیلت می‌دانند عدول کند تا فقط یک نفر مهاجرت نکند؟ بی‌حجابی مصداق عینی جرم سیاسی است. اگر سفره دین از زیر پای جوان ما کشیده شد دیگر این جوان در مقابل استکبار ایستادگی نمی‌کند. حالا در این شرایط، شما می‌فرمایید ما بیاییم تمنیات قلبی این‎ گونه افراد را بر نظر اکثریت مردم ترجیح دهیم و کشور را به سلطه غرب بسپاریم تا او فقط از کشور نرود؟

*خیلی چیزها درباره بنده می‌گویند و هر کس در این شهر هر چه را دلش خواست به ما نسبت می‌دهد. برادران و عزیزان من، بنده اینجا برای چندمین بار به‌صراحت می‌گویم که در انتصابات هیچ نقشی ندارم. یک جنبه دیگر هم موضوع کنسرت است. ۱۸ سال است در این شهر کنسرت برگزار نشده و برخی دوست دارند بگویند علم‌الهدی قدرتی دارد که ۱۸ سال از برگزاری کنسرت در مشهد جلوگیری کرده است. من چه امکاناتی دارم؟ شهر مسئول دارد. مسئولان جلسه می‌گذارند، تصمیم می‌گیرند که برگزاری کنسرت، فضای فرهنگی و روح معنوی شهر امام رضا(ع) را دچار خدشه می‌کند.

 

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان