دوشنبه، 6 تير 1401 - 0:21

خداوند توفیق دهد تا دست مفسدین را کوتاه کنیم

شماره: 18342
Aa Aa

او گفته حضرت امام هیچ گذشتی در قبال کسانی که می‌خواستند در مقابل نظام اسلامی بایستند و به نظام اسلامی لطمه وارد کنند نداشتند.

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه ایران؛
خداوند توفیق دهد تا دست مفسدین را کوتاه کنیم

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه ایران و مسئولان عالی دستگاه قضا همزمان با نخستین روز از هفته قوه قضائیه در حرم امام خمینی (ره) حضور پیدا کردند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، محسنی اژه‌ای طی سخنانی اظهار کرد:

خداوند به ما این توفیق را دهد که بتوانیم در سنگر قوه‌ قضائیه دست مفسدین و تطاول‌کنندگان به جان، مال، عرض و حقوق مردم و نظام اسلامی را کوتاه کنیم و بتوانیم در این جایگاه به استیفای حق مظلوم از ظالم و بسط و گسترش عدالت که از اهداف والای امام راحل بود بپردازیم.

او گفت:

حضرت امام(ره) از خود گذشت و به خدا پیوست و الهی شد و با ایمان راسخ و خالص به خداوند و با در کنار مردم بودن، توانست در عصر حاضر در برابر مستکبران و گردن‌کشان بدون هیچگونه ملاحظه و واهمه‌ای بایستد و بینی مستکبرین دنیا را حقیقتاً به خاک بمالد. امام خمینی(ره) با اعتماد به نفسِ خداباور و اتکا به مردم متدین توانست در عصر حاضر انقلاب بی نظیری را محقق کند. امام بزرگوار ما نسبت به مسائل دینی و نسبت به اصل نظام اسلامی و حتی نسبت به نظامات جامعه ما بسیار حساس بودند و چنانچه کسانی می‌خواستند در مقابل نظام اسلامی بایستند و به نظام اسلامی لطمه وارد کنند حضرت امام هیچ گذشتی در قبال چنین افرادی نداشتند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه امام بزرگوار ما نسبت به مردم بسیار رئوف و مهربان بودند و کوچکترین ظلمی را به آحادی از افراد جامعه تحمل نمی‌کردند گفت:

حضرت امام خمینی(ره) نسبت به حقوق و کرامت و حریم خصوصی افراد جامعه بسیار حساس بودند و خطاب به همه مسئولین در خصوص متحد و همدل بودن و اجتناب از اختلافات که ناشی از هواهای نفسانی است تاکید داشتند.

او با بیان اینکه مکتب امام راحل زنده است و تا ابد زنده خواهد ماند از سیدحسن خمینی به سبب تلاشها و راهنمایی‌های ارزشمند وی قدردانی کرد.

سیدحسن خمینی نیز طی سخنانی با اشاره به دشمنی‌های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت:

توکل به پروردگار متعال، بهره‌گیری از علم و دانش و توان مدیریتی بالا و همچنین وحدت کلمه، مهمترین عوامل در خنثی‌سازی دشمنی‌ها و از بین بردن کیدها و مکرهای دشمنان هستند.

وی مهمترین نهاد در پیگیری مقوله عدالت را قوه قضائیه دانست و اظهار کرد:

چنانچه دستگاه قضایی در یک نظام از سلامت وافی و کافی برخوردار باشد سایر نهادها نیز لاجرم به چنین صفتی متصف می‌شوند.

تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) با اشاره به دوره جدید مدیریت قوه قضائیه این دوره را همراه با تجارب بیش از ۴۰ ساله رییس عدلیه عنوان کرد و گفت:

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه که برآمده از متن دستگاه قضایی است دارای سابقه و تجارب لازم، شناخت کافی و مدیریت بسیار ممتاز است و به همین جهت همگان امیدوارند که دوره جدید قوه قضائیه دوره‌ای متمایز و بسیار خوب باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان