چهارشنبه، 8 تير 1401 - 13:30

دانشجویان معترض باید قوانین پوشش دانشگاه ها را بپذیرند

شماره: 17627
Aa Aa

دانشجویان باید از لحاظ پوشش حداقل‌های قانونی را رعایت کنند؛ دانشجویان ما فهیم‌تر از آن هستند که با برخوردهای قهری آنها را وادار به رعایت کنیم.

محمدعلی زلفی، وزیر علوم ایران؛
دانشجویان معترض باید قوانین پوشش دانشگاه ها را بپذیرند

محمدعلی زلفی، وزیر علوم ایران در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه نظام ایده‌ها و نیازها در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها و برخورد حراست با آنها درباره نوع پوشش دانشجویان اظهار کرد:

باید بپذیریم که ورود به هر مکانی شرایط خاص خودش را دارد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، او ادامه داد:

 دانشگاه، کلاس و استاد حرمت دارد و طبیعی است افرادی که وارد محیط‌های دانشگاهی می‌شوند باید به ضوابط و مقررات آن محیط احترام بگذراند و تبعیت کنند. اگر افرادی از این قوانین تبعیت نکردند طبق قانون باید مجاب شوند که محیط دانشگاه، کلاس و استاد آنقدر حرمت دارد که جامعه فرهیخته دانشگاه اعم از دانشجو و اعضای هیئت علمی و … خودشان باید چه از نظر رفتار فردی، رفتار جمعی و بیان چه از نظر نوع پوشش ضوابط را رعایت کنند. باید تلاش کنیم آزادی را در قالب قانون بپذیریم. خود ما هستیم که با پذیرفتن آزادی در قالب قانون کمک می‌کنیم که این آزادی در جامعه جاری و ساری شوند.

وزیر علوم گفن:

اعتقاد دارم جامعه فرهیخته و دانشجویان فهیم ما خیلی خوب می‌دانند که باید فرهنگ دانشگاه را رعایت کنند. جامعه دانشگاهی فرهنگ خاص خودش را دارد و در بخش‌هایی متفاوت از فرهنگ عمومی است. یکی از موارد فرهنگ دانشگاهی نوع پوشش است و باید افرادی که وارد محیط محترم دانشگاه می‌شوند از لحاظ پوشش حداقل‌های قانونی را رعایت کنند که الحمدالله رعایت می‌کنند و دانشجویان ما فهیم‌تر از آن هستند که با برخوردهای قهری آنها را وادار کنیم که رعایت کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان