سه شنبه، 28 دى 1400 - 8:25

در تهران تخت خالی برای بستری مبتلایان کرونا وجود ندارد

شماره: 10510
Aa Aa

دکتر پیام طبرسی با بیان این که سیستم در مقابل این اتفاقات منفعل است خواستار اعمال اقدامات و مداخلات جدی برای مدیریت شرایط شده است.

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری؛
در تهران تخت خالی برای بستری مبتلایان کرونا وجود ندارد

دکتر پیام طبرسی، مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در یک پیام ویدوئویی با هشدار جدی نسبت به وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها گفت:

در صورتیکه بحران ایجاد شده کنترل و مدیریت نشود از همه جهات ضربه خواهیم خورد و اولین جایی که دچار صدمه می شود سلامت مردم است. متاسفانه در حال حاضر تعداد بالایی از مردم در بیمارستان بستری هستند و خیلی‌ها در لیست انتظار برای بستری به سر می برند، وضعیتی که شایسته کشور ما نیست.

به گزارش اسپادانا خبر، وی گفت:

با توجه به وقوع اوج بحران کرونا که در حال حاضر حداقل در تهران با آن روبرو هستیم باید اقدامات و مداخلات جدی برای مدیریت شرایط اعمال شود.

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد:

همانگونه که مشاهده می‌شود و آمارها نیز نشان می‌دهد با اوج بیماری کرونا در بسیاری از مناطق کشور و طبق اعلام وزارت بهداشت در ۱۴ استان روبرو هستیم که تهران نیز جزو آن‌هاست. این وضعیت قابل پیش‌بینی بود. مسافرت‌های بی رویه و شرکت در مراسمات و تجمعات باعث شد کرونا از کنترل ایجاد شده، خارج شود.

این متخصص عفونی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی باید مسئولین و هر ارگان و سازمان و فردی که مسئولیتی در این کشور دارد از حالت منفعلانه خارج شود اظهار کرد:

در حال حاضر متاسفانه سیستم در مقابل این اتفاقات منفعل بوده و واکنش سریع نداریم. همین مسئله باعث بروز بحران کنونی شده به گونه‌ای که حداقل در شهر تهران تخت خالی برای بستری بیمار کرونایی وجود ندارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان