در غزه دیگر هیچ نوزادی با اندازه طبیعی وجود ندارد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 3 خرداد 1403 - 10:06

در غزه دیگر هیچ نوزادی با اندازه طبیعی وجود ندارد

شماره: 24909
Aa Aa

او گفته اگر بتوانم تصویری از آنچه در غزه دیدم و احساس کردم و شنیدم ترسیم کنم کابوسی بزرگ‌تر از یک بحران انسانی است؛ بحران «انسانیت» است.

مسؤول صندوق جمعیت سازمان ملل متحد عنوان کرد؛
در غزه دیگر هیچ نوزادی با اندازه طبیعی وجود ندارد

دومینیک آلن، مسؤول صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در کنفرانس مطبوعاتی ویدئویی گفت:

«شخصاً غزه را در این هفته به‌خاطر میلیون‌ها زن و دختر، برای ۶۵۰ هزار دختر در سن باروری به‌ویژه برای ۱۸۰ زنی که هر روز زایمان می‌کنند وحشت‌زده ترک کردم.»

به گزارش اسپادانا خبر، او توانست از بیمارستان‌هایی که هنوز خدمات زایمان در شمال نوار غزه را ارائه می‌دهند بازدید کند؛ جایی که به گفته وزارت بهداشت غزه بیش از ۳۱ هزار نفر از زمان آغاز حمله رژیم صهیونیستی شهید شده‌اند.

دومینیک آلن عنوان می‌کند:

«پزشکان می‌گویند که دیگر نوزادان با اندازه طبیعی نمی‌بینند. از سوی دیگر به طرز غم‌انگیزی آنها شاهد تولد نوزادان مرده و مرگ‌ومیر بیشتر نوزادان هستند. این مادران باید فرزندان خود را در آغوش خود بگیرند نه در کاور جسد.»

وی همچنین بر کمبود مواد بیهوشی برای سزارین سخن گفت و امتناع مقامات صهیونیستی از ارسال محموله‌های خاص کمک‌های صندوق جمعیت ملل متحد را محکوم کرد.

او گفت:

«اگر بتوانم تصویری از آنچه در غزه دیدم و احساس کردم، شنیدم ترسیم کنم، این یک کابوس بزرگ‌تر از یک بحران انسانی است، این بحران «انسانیت» است. بدتر از آن چیزی که بتوانم توصیف کنم، آنچه عکس‌ها نشان می‌دهند بیشتر از آن چیزی است که تصورش را بکنید.»

وی ادامه داد:

هرکسی را که دیدیم یا با آنها صحبت کردیم لاغر و گرسنه بودند و همه این حرکت را در جستجوی غذا انجام می‌دهند.

آلن همچنین عبور از یک ایست بازرسی نظامی را روایت کرد، جایی که کودکی شاید پنج ساله، با ترس راه می‌رفت، دست‌هایش را در هوا بالا برده بود در حالیکه خواهرش با پرچمی سفید پشت سر او راه می‌رفت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان